Tahir BAL tarafından yazılmış tüm yazılar

600 HIPHOP TOKEN (Yaklaşık $40)

15 gün için de bitecek olan bir Airdrop. Yapmanız gerekenler sırasıyla şu şekil de.


Hiphop token Airdrop sayfasına gidip Mail listlerine kayıt olmak. Twitter da ve Telegram da takip etmek. Ve Bot adresinden bunları onaylamak.

Sayfa da gördüğün form da gerekli bilgileri göndermeniz gerekiyor. ayrıca ödülleri almak için erc20 destekleyen bir cüzdana sahip olmanız gerekiyor.

Bitsdaq Bounty programı

Bitsdaq, Bittrex tarafında Uzak doğu/Asya kullanıcılarına daha fazla hitap edebilemek için açılmış olan bir borsa. Yeni bir borsa olduğu için yeni kullanıcılara daha cazip hale gelebilemek için ilk üye olanlara 1700 adet kendi çıkardıkları Tokendan veriyor.

Üye olduktan sonra KYC (Know Your Client – Müşterini Tanıma bilgileri) yaptıktan sonra 5000 adet daha token veriyor.

Ayrıca günde 1 defaya mahsus olmak üzere 200 adet ilk giriş token’ı veriyor.

Kayıt olmak için Link

Bittrex Açıklaması

QuarkChain Bounty programı

İcosunu daha önceden yapmış ve şuanda Binance, Upbit gibi büyük borsası dahil 26 adet borsa da satışı olan bir token. Şuanda yapmış olduğu Bounty’nin temel amacı bilinilirliğini artırmak. Toplam da 31000 (1000000 Adet QKC) Dolar civarın da Token dağıtacaklar. Zaman ayırıp bir kaç işlemden sonra güzel adetler kazanma ihtimaliniz olabilir. Denemeye değer.

Yapacağınız ilk şey Bu adresten kayıt olmak. Daha sonrasın da İos/Android cihazına program yükleme, Facebook, Twitter, Youtube, Reddit gibi sosyal medyalardan takip etmeniz. Twitter ve Facebook da günde 2 adet RT yapmak. ve buna benzer görevler.

Ayrıca Bitcointalk hesabınız var ise, imza veya avatar kampanyasına da girebilirsiniz.

Hz.Musa a.s.

Musa aleyhisselâmın eceli yaklaşmıştı. Ey Musa, çoluk çocuğuna vedâ et emri geldi.Musa aleyhisselâm, emre uyarak, çoluk çocuğuna vedâ eyledi.

Küçük bir çocuğu vardı. Onu kucağına aldı ve kalbine, benden sonra bu küçüğün hâli ne olacak düşüncesi geldi.

Allah-u Teâlâ, ey Musa, deniz kenarına git buyurdu. Musa aleyhisselâm deniz kenarına gitti.

Ey Musa, asânı denize vur buyurdu. Denize vurdu. Deniz açıldı. Dibi göründü. Musa aleyhisselâm baktı. Bir taş gördü. Kaygan, yarığı, çatlağı olmayan, yekpare bir taş idi. Hz.Musa a.s. yazısına devam et

Windows 10 Home Single Language upgrade hatası

Yeni aldığım sistem Windows 10 Home Single Language yüklü geldi. Format atmadan sistem geldiği kullanmak istedim. Elimde olan W10 Pro Key ile aktive edip kullanırım diye düşünüyordum. Ama ne mümkün. Bütün denemelerim, ki patch bile kullandım ama yine “Error Code: 0xc004f210, Activation of Window 10 Home….” hatası almaya devam ettim. En son Microsoft tarafından yayınlanmış bir key ile şansımı denedim. İnanılmaz ama oldu. Daha önce de Home’den Pro’ya geçiş yapmıştım ama bu hata baya can sıkıcı. Sizde bu hatayı alıyorsanız. Kendi elinizde olan anahtar yerine  Windows 10 Home Single Language upgrade hatası yazısına devam et

Tarihçeyi Hayattan tahliller

Risale-i Nur’u anlamıyorlar. Yahut anlamak istemiyorlar. Beni, skolastik bataklığı içinde saplanmış bir medrese hocası zannediyorlar. Ben, bütün müspet ilimlerle, asr-ı hazır fen ve felsefesiyle meşgul oldum. Bu hususta en derin meseleleri hallettim. Hattâ bu hususta da bazı eserler telif eyledim. Fakat ben öyle mantık oyunları bilmiyorum. Felsefe düzenbazlıklarına da kulak vermem. Ben, cemiyetin iç hayatını, mânevî varlığını, vicdan ve imanını terennüm ediyorum. Yalnız Kur’ân’ın tesis ettiği tevhid ve iman esası üzerinde işliyorum ki, İslâm cemiyetinin ana direği budur. Bu sarsıldığı gün, cemiyet yoktur. Tarihçeyi Hayattan tahliller yazısına devam et

Muhtar Köşk’te… Muhtar zirvede

Evet, “Köşk’te bir İHL’li.”

Dün, “Yayın Kurulu”nda, “Nasıl bir başlık kullanalım?” diye konuşurken, “Yayın Kurulu üyelerimiz”in hemen her birinden “farklı başlık teklifleri” geldi.

Kimi; hem Tayyip Erdoğan’ı, hem de Ahmet Davutoğlu’nu içine alacak “ortak bir ifade” kullanmayı teklif edip, “Allah utandırmasın… Allah muininiz olsun, diyelim” dedi… Kimi de, “Devrim” başlığını teklif etti… Bir arkadaşımız, “Muhtar Köşk’te… Muhtar zirvede” başlıklarını önerdi.

Muhtar Köşk’te… Muhtar zirvede yazısına devam et

IŞİDmeyen kalmasın: İşte o deliller

Önce bildiklerimizi tekrar hatırlayalım. Çünkü az sonra çok yoğun bir dezenformasyona maruz kalacaksınız.
IŞİD Irak Şam İslam Devleti demek. 2013 Nisan’ında Suriye’de kuruldu. Suriye’de isyan Mart 2011’de başlamıştı. Temelleri önce Afganistan’da, 2003’te ABD’nin işgal ettiği Irak’ta atıldı. El Kaide’den Zerkavi’nin kurduğu örgütün ilk adı Irak İslam Devleti’ydi. Zerkavi 2010’da öldürülünce yerine 1971 Samarra doğumlu Ebu Bekir el Bağdadi geçti. Örgüt Suriye’de isyanın başlamasından 2 yıl sonra Suriye’ye geçerek IŞİD adını aldı. Diğer muhalif gruplara çarpıştı.
Gördüğünüz gibi IŞİD’in 11 yıllık tarihini tek bir kere bile Türkiye demeden anlatmak mümkün.
Ama Türkiye’deki gazetelere, gazetecilere, siyasetçilere, bazı uzmanlara bakılırsa IŞİD, MİT tarafından kurulmuş, TSK  tarafından eğitilmiş, Diyanet tarafından fonlanmış, Dışişleri Bakanlığı talimatıyla desteklenmiş, liderleri Bilal Erdoğan’la yemek yiyip, Tayyip Erdoğan’ı alnından öpmüş Türkiye’nin ilk resmî terör örgütü… IŞİDmeyen kalmasın: İşte o deliller yazısına devam et

Bunu yapanlar insan olamaz!

 

Bursa İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü elemanlarının piyasa denetimleri sırasında aldıkları “Milupa Aptamil Sütlü Tahıl Karışımı” ürünün incelemesi sırasında GDO tespit ettiler. Gidaharaketi.org’un haberine göre; yetkililer, GDO’nun varlığından emin olmak için Milupa Aptamil Sütlü Tahıl Karışımı’na ait şahit numuneleri Ankara Kontrol Laboratuarı’nda gönderdi. Ankara Kontrol Laboratuarı’nın yaptığı analizlerde Milupa’nın GDO içerdiği kesinleşti. Bunun üzerine GDO’lu Milupa’ların ürünlerin toplatılması için, 80 il Valiliği’ne yazı gönderildi. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada olay doğrulanırken, sorumlular hakkında hukuki süreç başlatıldığı bildirdi. 5977 Sayılı Biyogüvenlik Kanunu’nun 15. maddesi, gıdalarda GDO bulunduranlara 5 ila 12 yıl arasında hapis cezası öngörüyor. Bunu yapanlar insan olamaz! yazısına devam et

Zoruna mı gitti yalancı sözcü!

Anaokulunda eğitim gören 520 çocuk, Benim namazım şenliği” kapsamında, Ataşehir Mimar Sinan Camisi’ndeki etkinliklere katıldı.

Mutlu Şirinler Anaokulu tarafından organize edilen şenlik çerçevesinde, çocukların namazla tanışmasını sağlamak amacıyla 11 anaokulundan 520 öğrenci Ataşehir Mimar Sinan Camisi’nde buluştu.

İlk olarak caminin konferans salonunda öğretmenlerin oynadığı ve namazın önemini anlatan tiyatro oyununu izleyen öğrenciler, ardından camiye giderek birlikte öğle namazı kıldı.

Caminin bölümlerini anlatan oyun oynanması sonrası, çocuklara çeşitli hediyeler verildi.

Öte yandan, çocukları mutlu eden bu güzel etkinlik, Kartel medyası başta olmak üzere İslam’dan ve İslami değerlerden habersiz olan kimi çevreleri rahatsız etti.

Akit

İtalya’da kemer sıkma eylemine sert müdahale

Başkent Roma’da, binlerce kişi tasarruf tedbirlerini, işsizlik oranlarını ve kentteki inşaat projelerini protesto etti.

OLAYLAR ÇIKTI

Şehir merkezine kadar olaysız devam eden gösteriler bazı grupların polise sert ve patlayıcı cisimler atmasıyla alevlendi. Göstericilerin polise karşı şişe, yumurta ve havai fişek kullanmasıyla şiddetlenen olaylarda polis ve göstericiler arasında çatışma yaşandı. İtalya’da kemer sıkma eylemine sert müdahale yazısına devam et