Kategori arşivi: İlahiler & Şiirler

Necip Fazıl Kısakurek – FEZA PİLOTU

Yirminci Asrın ablak yüzlü feza pilotu!
Buldun mu Ay yüzünde ölüme çare otu?
Bir odun parçasına at diye binen çocuk!
Başında çelik kulâh, sırtında plâstik gocuk.

Uzaklıkları yenmiş fâtih edasındasın!
Dibsizliğin dibini bulmak sevdasındasın!…
Allah’a dil çıkarır gibi küstah bir yarış…
Farkında değilsin ki, Ay dünya’ya bir karış.
Necip Fazıl Kısakurek – FEZA PİLOTU yazısına devam et

Dursun Ali Erzincanlı – Yaratilis Gayesi TEVHID

Hamd, âlemlerin Rabbi Allah’a mahsustur. Salât ve selâm, Allah Teâlâ’nın elçisi, doğru sözlü ve emîn insan, Peygamberimiz Muhammed-sallAllahu aleyhi ve sellem-’e, âile halkına ve ashâbına olsun.
Tevhîd hakkındaki bu kitabın ibârelerinin kolayca anlaşılan, kısa ve öz olmasına çalıştım.Kitabı yazarken de birçok tanınmış âlimin, özellikle Şeyhulislâm İbn-i Teymiyye, onun öğrencisi İbn-i Kayyim ve Muhammed Temîmî ile onun mübârek dâvetinin öğrencileri olan âlimlerin yazdık-ları kitaplardan alıntı yaptım.

Amellerin geçerli olup Allah Teâlâ tarafından kabul edilebilmesi için özellikle inkârcılık, tasavvufçuluk, ruhbanlık, kabirde yatan ölülere yalvarıp yakaran putperestlik ve Peygamber-sallAllahu aleyhi ve sellem-’in sünnetine aykırı her türlü bid’atlar gibi sapık akımların çoğaldığı bir zamanda, bu amelleri işleyenlere fayda verebilmesi için hiç şüphesiz ki İslâm inancının temeli olan tevhîdi, herkesin öğrenmesi, öğretmesi ve ona göre hareket etmesi gerekir. Müslüman, buna karşı Kur’an,sünnet ve ilk müslümanların sahip olduğu doğru inanç silahı ile silahlanmazsa, bu akımlar onun için tehlikeli olur.Zirâ bu sapık akımların onu sürüklemesi kaçınılmazdır.Bundan dolayı müslümanların doğru inancı çocuklarına asıl kaynağından öğretmelerini zorunlu bir hale getirmektedir.

Allah Teâlâ, Peygamberimiz Muhammed’e, âile halkına ve ashâbına salât ve selâm eylesin.

Dursun Ali Erzincanlı – Yaratilis Gayesi TEVHID yazısına devam et

Biliyormusun ?

Biliyor musun? sevgi yüreklim geceler boyu seni düşündüğümü bir çok hayal kurup seinle olduğumu ancak hayalinle güldüğümü sayede sanki yeniden doğduğumu
Biliyormusun? Mabet yüzlüm seni görünce sevinçten uçtuğumu dizlerimin gevşediğini,dilimin tutulduğunu sen yokken saki yok olduğumu Biliyormusun?cennet gözlüm gözlerinin hatrına neler adadığımı sensiz kedimi bi hiç saydığımı Hayalde bile olsa herşeyimi bile senle paylaştığımı senin sayende gülüp senin için ağladığımı Biliyormusun?melek soylum sana gece yarıları hep şiiir yazdığımı artık sırf senin için yaşadığımı sensiz bir hayattan bunaldığımı her gece allahtan seni arzuladığımı Biliyormusun?fırtına huylum en büyük hayalimin sen olduğunu karanlık hayatıma güneş gibi doğduğunu yüreğimi aşkıla yakıp kavurduğunu Biliyormusun ruhuma fırtınalar doldurduğunu Beni kendimden ettiğini seni delicesine nasıl sevdiğimi yerine bir başkasını koyamadığımı gulum…

Aşk

Ben tutkunun ve En koyu sevdanın Sözcügüyüm Onlar adına konuşuyorum Gözlerinin içine Bakıp Seni seviyorum demek istiyorum Aşkın Akışına kapılıp Hiçbir kaygı duymadan qide bildiğim yere kadar qitmek istiyorum Kokunu içime çekmek Teninin sıcaklıqıyla İrkilmek istiyorum Yaşama senin adınla anlam katmak Mutluluqu bulmak ve Bir daha kaybetmemek İstiyorum Seni İstiyorum Ey yar Canıma bir can daha katmak için ruhumun yanlızlıqına yüreyimin acısına son vermek için Daha mavi bir deniz daha mavi bir gökyüzü Daha mavi bir sevda için Seni istiyorum Ey yarrrr….

Esmerimeee………………

Güle Güle Git Baba

Ağır geldi sanırım dünyanın çilesi sana,
Ve bıktıysan artık benden,mecbur tutulmuşsun belli ki
Yolculuğa çıkıyorsun,daha erkenden.
Demir aldı bak gemi,
Son düdüğünü çaldı tren,
Gideceksin bilirim çare değildir sana ısrar da etsem,
Bütün sevgilerime rağmen,
Bütün yaşananlara rağmen,
Biliyorum gideceksin babam benim,
Git sevdiğim,git babam baban,
Git durmayacak zira zaman,
Zamansızda olsa gidişin çare değil,dilemek aman… Güle Güle Git Baba yazısına devam et