Kategori arşivi: Güncel

Güncel Konuların Yer alacağı Kategori

Muhtar Köşk’te… Muhtar zirvede

Evet, “Köşk’te bir İHL’li.”

Dün, “Yayın Kurulu”nda, “Nasıl bir başlık kullanalım?” diye konuşurken, “Yayın Kurulu üyelerimiz”in hemen her birinden “farklı başlık teklifleri” geldi.

Kimi; hem Tayyip Erdoğan’ı, hem de Ahmet Davutoğlu’nu içine alacak “ortak bir ifade” kullanmayı teklif edip, “Allah utandırmasın… Allah muininiz olsun, diyelim” dedi… Kimi de, “Devrim” başlığını teklif etti… Bir arkadaşımız, “Muhtar Köşk’te… Muhtar zirvede” başlıklarını önerdi.

Muhtar Köşk’te… Muhtar zirvede yazısına devam et

IŞİDmeyen kalmasın: İşte o deliller

Önce bildiklerimizi tekrar hatırlayalım. Çünkü az sonra çok yoğun bir dezenformasyona maruz kalacaksınız.
IŞİD Irak Şam İslam Devleti demek. 2013 Nisan’ında Suriye’de kuruldu. Suriye’de isyan Mart 2011’de başlamıştı. Temelleri önce Afganistan’da, 2003’te ABD’nin işgal ettiği Irak’ta atıldı. El Kaide’den Zerkavi’nin kurduğu örgütün ilk adı Irak İslam Devleti’ydi. Zerkavi 2010’da öldürülünce yerine 1971 Samarra doğumlu Ebu Bekir el Bağdadi geçti. Örgüt Suriye’de isyanın başlamasından 2 yıl sonra Suriye’ye geçerek IŞİD adını aldı. Diğer muhalif gruplara çarpıştı.
Gördüğünüz gibi IŞİD’in 11 yıllık tarihini tek bir kere bile Türkiye demeden anlatmak mümkün.
Ama Türkiye’deki gazetelere, gazetecilere, siyasetçilere, bazı uzmanlara bakılırsa IŞİD, MİT tarafından kurulmuş, TSK  tarafından eğitilmiş, Diyanet tarafından fonlanmış, Dışişleri Bakanlığı talimatıyla desteklenmiş, liderleri Bilal Erdoğan’la yemek yiyip, Tayyip Erdoğan’ı alnından öpmüş Türkiye’nin ilk resmî terör örgütü… IŞİDmeyen kalmasın: İşte o deliller yazısına devam et

Bunu yapanlar insan olamaz!

 

Bursa İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü elemanlarının piyasa denetimleri sırasında aldıkları “Milupa Aptamil Sütlü Tahıl Karışımı” ürünün incelemesi sırasında GDO tespit ettiler. Gidaharaketi.org’un haberine göre; yetkililer, GDO’nun varlığından emin olmak için Milupa Aptamil Sütlü Tahıl Karışımı’na ait şahit numuneleri Ankara Kontrol Laboratuarı’nda gönderdi. Ankara Kontrol Laboratuarı’nın yaptığı analizlerde Milupa’nın GDO içerdiği kesinleşti. Bunun üzerine GDO’lu Milupa’ların ürünlerin toplatılması için, 80 il Valiliği’ne yazı gönderildi. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada olay doğrulanırken, sorumlular hakkında hukuki süreç başlatıldığı bildirdi. 5977 Sayılı Biyogüvenlik Kanunu’nun 15. maddesi, gıdalarda GDO bulunduranlara 5 ila 12 yıl arasında hapis cezası öngörüyor. Bunu yapanlar insan olamaz! yazısına devam et

Zoruna mı gitti yalancı sözcü!

Anaokulunda eğitim gören 520 çocuk, Benim namazım şenliği” kapsamında, Ataşehir Mimar Sinan Camisi’ndeki etkinliklere katıldı.

Mutlu Şirinler Anaokulu tarafından organize edilen şenlik çerçevesinde, çocukların namazla tanışmasını sağlamak amacıyla 11 anaokulundan 520 öğrenci Ataşehir Mimar Sinan Camisi’nde buluştu.

İlk olarak caminin konferans salonunda öğretmenlerin oynadığı ve namazın önemini anlatan tiyatro oyununu izleyen öğrenciler, ardından camiye giderek birlikte öğle namazı kıldı.

Caminin bölümlerini anlatan oyun oynanması sonrası, çocuklara çeşitli hediyeler verildi.

Öte yandan, çocukları mutlu eden bu güzel etkinlik, Kartel medyası başta olmak üzere İslam’dan ve İslami değerlerden habersiz olan kimi çevreleri rahatsız etti.

Akit

İtalya’da kemer sıkma eylemine sert müdahale

Başkent Roma’da, binlerce kişi tasarruf tedbirlerini, işsizlik oranlarını ve kentteki inşaat projelerini protesto etti.

OLAYLAR ÇIKTI

Şehir merkezine kadar olaysız devam eden gösteriler bazı grupların polise sert ve patlayıcı cisimler atmasıyla alevlendi. Göstericilerin polise karşı şişe, yumurta ve havai fişek kullanmasıyla şiddetlenen olaylarda polis ve göstericiler arasında çatışma yaşandı. İtalya’da kemer sıkma eylemine sert müdahale yazısına devam et

Küfür ve hakaret serbest Haber yapmak YASAK

KÜFÜR SERBEST

ANAYASA Mahkemesi’nin kararına uyan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu (TİB) Twitter’a erişim engellerini kaldırdı. Böylece sahte hesapların ardına gizlenerek mağduriyetlerin sürmesinin önü açıldı.

HABER YASAK

TWITTER yasağının kalktığı saatlerde A Haber’e “Yayın durdurma” cezası resmen tebliğ edildi. A Haber’in 28 defada toplam 43 saat haber akışının durdurulacak olması, hukukçularca “Haberin yasaklanması” diye yorumlandı.
Küfür ve hakaret serbest Haber yapmak YASAK yazısına devam et

Rakiplerine küçük dillerini yutturacak galibiyet!

ABD’den Çin’e, Rusya’dan Katar’a kadar her yerde “Seçim sonuçlarının Başbakan Tayyip Erdoğan’ın büyük zaferi olduğu yorumu” haberlerin buluştuğu ortak nokta oldu

İngiltere
Guardian:
Seçim sonuçlarının işaret ettiği zafer, Erdoğan’ın çok güçlü bir halk desteğine sahip olduğunu gösterdi.
Telegraph:
Erdoğan muhalefeti yenilgiye uğrattı, zaferini ilan etti…
BBC:
“Erdoğan’ın zaferi” yorumuyla verilen haberde, “Erdoğan’ın işçi sınıfından ve dindar kesimden destek aldığı” kaydedildi. Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığına aday olabileceği belirtilen haberde, bazı yorumcuların dördüncü kez başbakan olabileceğini söylediği de aktarıldı.
Rakiplerine küçük dillerini yutturacak galibiyet! yazısına devam et

Deniz de su hürriyette yalan BİTMEZ.

Hürriyet, “seçimlere dair bilinmesi gereken 20 şey” başlığıyla bir haber yayınladı.

CEVABI BASİT SORUYLA KIŞKIRTMA HABER YAPTILAR

Gazete bu haberinde 52 milyon seçmenin bulunmasına rağmen 180 milyon oy pusulası basılmasını “neden” diye sorarak manşetine taşıdı. Galeri haber şeklinde sunulan haberin manşetindeki sorunun cevabı ise son sıralara, 13. sıraya atılmıştı. Manşette ise “sanki bir hile yapılmış gibi” izlenim veren soru yer alıyordu: 52 milyon seçmeniz peki neden 180 milyon oy pusulası basıldı.. Deniz de su hürriyette yalan BİTMEZ. yazısına devam et

Şok iddia! İşte montaj ve illegal ses kayıtlarını yükleyen isimler

Şantaj çetesiyle ilgili şok bir belgeyi açıklıyoruz.  ve illegal ses kayıtlarının yüklendiği firmanın Pensilvanya merkezli  olduğu ve yükleyenin de  olduğu ortaya çıktı.

nün şantaj ekibinin içerisinde olduğu iddia edilen Sadri Altınok’un, Signal Telecom’un ortaklarından olduğu belgelerde net bir şekilde görülüyor. Signal Telecom üzerinden yasadışı ve montaj ses kayıtlarının yüklendiği ve milyonlarca insana bu şekilde şantaj yapılarak kendi ağlarına aldıkları öğrenildi.
Şok iddia! İşte montaj ve illegal ses kayıtlarını yükleyen isimler yazısına devam et

Yapma Kemal Din(!) kardeşiyiz

17 Aralık Operasyonu’ndan sonra Gülen cemaatiyle yakınlaşan ve oy desteğini alan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Fethullah Gülen için “okullarda militan yetiştirerek devlette kadrolaşmak ve  Fatih Koleji’nde ‘Risale’ okutmak” suçlamasıyla TBMM’ye verdiği önergeleri unuttu.

MECLİS ARAŞTIRMASI İSTEDİ

9 Mart 2005; Kılıçdaroğlu imzasıyla TBMM Başkanlığına verilen araştırma önergesinde, ‘Gülen Okulları’nın 500’ü, öğretmen sayısının 10 bini aştığı’ belirtilerek, “Gülen tarikatının okullarda militanlar yetiştirerek devlette kadrolaşmayı amaçladığı”na ilişkin yazılar hatırlatılıyor. Önergede, “İlköğretimden üniversiteye kadar yüzlerce okul ve binlerce öğretmenin aylığı hangi kaynaktan karşılanmaktadır” denildi. 23 Ağustos 2005 önergesinde ise, Kılıçdaroğlu şu sorulara yer verdi: “Milli Eğitim Bakanlığınca Orta öğrenimlerde ‘risale’ adlı bir ders var mıdır? İstanbul Fatih Kolejinde haftanın 7 günü ‘risale’ diye bir kitap okutulmakta mıdır? ” Yapma Kemal Din(!) kardeşiyiz yazısına devam et

Bizi böylesine düşman göreni, görmedim!

1993’den bu yana, basın hayatındayız.

DYP-SHP iktidarını gördük.

DYP-ANAP iktidarını..

28 Şubat’ları gördük..

MHP’li koalisyon hükümetini gördük.

“Başörtülülere burs vermiyoruz” diyen Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin şikayetlerini gördük..

Kurban derisi gaspçısı Türk Hava Kurumu’nun yüz binlerce liralık tazminat davalarını yaşadık.

“10 Kasım’da niye sayfanızı siyah zemine basmadınız” diyen Atatürkçü Düşünce Derneği’ni gördük, Gezi Parkı’ndaki üç ağaca sahip çıkarken, Koç’un on binlerce metrekarelik ormanı talan etmesine seyirci kalan TMMOB’un şikayetlerini gördük.

CHP yöneticilerini gördük, MHP yöneticilerini gördük..

Ve hepsinin zirvesinde, 312 generalin bir araya gelip, açtıkları trilyonluk manevi tazminat davasını gördük.

Akit’i karşıt olarak gördüler. Düşman olarak gördüler. Dava açtılar, suç duyurusunda bulundular..

Susturmaya çalıştılar..

Ama Fetullah Gülen kadar şedidini görmedim.. Bir basın organına, bu kadar amansız düşmanlık edeni görmedim..

Darbecilere, laikçilere, Hıristiyanlara karşı hoşgörünün zirvesindeydiler..

Şimdi, Akit’i susturmada hoşgörüsüzlüğün zirvesine çıktılar.

Somut örnek isteyeceksiniz..

Vereyim.

İstanbul’daki avukatları ayrı, Ankara’daki avukatları ayrı, müracaatta bulunuyor..

Aynı olay için, aynı taleple, iki ayrı avukatın yaptığı müracaatlar.

Amaç ne? Korkutmak.. Yıldırmak… Sindirmek.

Davalarla uğraşırken, gazetecilik yaptırmamak..

Sadece, tek haberi iki ayrı ilden şikayet etmek, bir habere iki dosya açtırmak da değil, yapılan..

21 yıllık basın tecrübeme dayalı söylüyorum… Ayağına bastıklarımızdan kimisi ceza davası açardı. Kimisi tazminat.. Kimisi açıklama ile yetinirdi…

En kabadayısı, ceza ve tazminat davasını birlikte açanları gördüm.

Ama Gülen, 7-8 koldan hareket ediyor..

Tekzip müracaatı var..

Ceza soruşturması için suç duyurusu var.

“Kişilik haklarıma saldırıldı, 40 bin TL, 50 bin TL ödesinler” isteği var..

Basın İlan Kurumu’na müracaat edip, “İlanlarını kesin” talebi var..

İllegal Basın Konseyi’ne müracaat var..

Ve 21 yıllık basın hayatımda ilk defa gördüm, Gazeteciler Cemiyeti’ne şikayet var..

Ve sorsanız, bunlar bir de bize “Basın özgürlüğü” dersi verirler..

Televizyonlarında sabahtan akşama kadar, “İnternet yasaklanıyor, Facebook yasaklanmak isteniyor” diye yayın yapıyorlar..

Kendileri yasaklamanın kralını yapmak için bir saniye boş durmuyorlar..

Basın hürriyetini kısıtlamak, engellemek isteyen biri var ise..

O da Fetullah Gülen’dir, arkadaşlar.

Bunu söylememek isterdim.

Söylememek için de, çok direndim.

Ama geldiğiniz nokta, maalesef burasıdır.

Gerçek ortada..

İllegal konseye, Gazeteciler Cemiyeti’ne müracaat etmeye kadar düştünüz..

Oysa ben beklerdim ki, bizim 20 katı tirajınız olduğunu iddia ediyorsunuz. Fazladan, başka gazeteleriniz de var.

Üstelik televizyonlarınız da var.

Sabahtan akşama kadar istediğiniz yayını yapıyorsunuz.

İstediğiniz hakareti yapıyorsunuz.

Tek bir tane dava açtık mı size?

Bir tane suç duyurusunda bulunduk mu?

Varsa bir itirazımız, elimizde gazete var.

Cevabını veririz, okuyucu takdir eder.

Sizin de varsa bir itirazınız, gazetenizde verin cevabını.

Televizyonda verin cevabını.

Ceza şikayeti. Tazminat talebi.. İllegal basın konseyine müracaat!

Nedir bunlar, söyler misiniz?

Nerde sizin basın özgürlüğüne saygı ilkeniz?

Böyle mi saygı gösteriyorsunuz, düşünce hürriyetine..

Ama bu günler de geçecek, Allah’ın izni ile..

28 Şubat’ın geçtiği gibi..

2003’deki darbeler silsilesinin geçtiği gibi…

Bakalım, 17 Aralık operasyonu yargılanmaya başladığında, bu arkadaşlar ne savunma yapacaklar?

Hayır, mahkemeyi kastetmiyorum.

Siz bize yüzlerce dava açın.

Ben size, yine de sanık sandalyesinde oturmayı konduramam..

Benim kastım, gazetenizde ne yazacaksınız?

Bugünlerde sık sık söylüyorsunuz ya: “28 Şubat’a direnmiştik. İHL’lerin kapatılmasına karşı çıkmıştık. Biz darbecilere destek vermemiştik” diye..

Eminim, 17 Aralık’çılar yargılanırken de benzerini yapacaksınız..

“Biz 17 Aralık’a aslında karşı çıkmıştık. Bizim meşru hükümetin başbakanının telefonunu dinleyenlerle ne işimiz olabilir? Biz, sadece dersaneler kapanmasın diye talepte bulunmuştuk. Diğerleri ile bizim ilgimiz yok” diyeceksiniz..

Tabii yedirebilirseniz..

Nasıl ki bugün, “28 Şubat’a biz de karşı çıkmıştık” dediğinizde, kahkahalarla gülüyoruz..

Yarın “17 Aralık’a, 25 Aralık’a biz de karşı çıktık” dediğinizde de, yine kahkahalarla güleceğiz..

Ali Karahasanoğlu – Akit

Merhum Yazıcıoğlu üzerinden kumpas planı!

17 Aralık operasyonu sonrası birbiri ardına dezenformasyon kampanyaları yürüten paralel yapının BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve arkadaşlarının ölümüyle ilgili montaj kumpası deşfre oldu. Paralel yapı tetikçileri, gazetemizin yazarı Prof. Dr. Hayrettin Karaman‘ın dershanelerin millet menfaati için feda edilmesi gerektiğini belirterek ‘Kendi menfaatinden ve parti menfaatinden vazgeçmeyi bilen Muhsin Yazıcıoğlu gibi fedakarlık yapın‘ çağrısı yaptığı yazısını çarpıtarak Yazıcıoğlu’nun ölüm fetvası gibi sunmuştu. Paralel yapının şimdi de Prof. Dr. Karaman’ın BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ile yazının ertesi günü konuyla ilgili yaptığı görüşmeyi montaj amaçlı kullanacağı ve Karaman’ın bu görüşmeyi Erdoğan ile yapmış gibi algı oluşturulacağı iddia edildi.

DESTİCİ İLE GÖRÜŞMÜŞ

Yazıcıoğlu ve arkadaşlarının ölümü ile ilgili ortaya çıkan belgelerde soruşturmanın paralel yapı ile ilişkisinin ortaya çıktığı iddialarının ardından paralel yapının çirkin bir tezgaha hazırlandığı belirtildi. Kumpasta malzeme olarak kullanacakları argümanlardan birisinin ise gazetemizin yazarı Karaman’ın 19 Aralık 2013 tarihinde yazdığı ‘Türkiye’nin dostları ve düşmanları‘ başlıklı yazısı olduğu kaydedildi. Söz konusu yazıda cemaatin dershanelerden fedakarlık yapması gerektiğini belirten Karaman, bu fedakarlığa örnek olarak da hayatında hep ülke menfaatini şiar edinen rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nu göstermişti. Paralel yapının Yazıcıoğlu isminin geçtiği bu yazıyı Yazıcıoğlu’nun ölümüne fetva gibi kamuoyuna sunması üzerine Destici, Karaman ile yaklaşık 10 dakikalık bir telefon görüşmesi yapmıştı.

SAVCIYA DA ANLATTI

Destici, Karaman’ın kendisine ‘Yazıcıoğlu, ülkenin hep zor dönemlerinde kendi menfaatinden ve parti menfaatinden vazgeçmeyi bildi. Refah-Yol döneminde ‘Müslümanların iktidarını engellettirmem‘ dedi. 28 Şubat sürecinde tankların namlusu kendine çevrilmişti. ‘Namlusunu millete çevirmiş tanka selam durmam‘ dedi. Hayatının her döneminde bu tür fedakârlıklar yaptı. Şu anda da cemaatin Yazıcıoğlu gibi fedakarlık yapılması gerektiğini ifade ettim’ dediğini aktarmıştı. Ses kaydı kumpası iddialarıyla ilgili olarak görüştüğümüz Karaman da Destici ile yaptıkları görüşmede yazısının içeriğini ve ne anlama geldiğini uzun uzun anlattığını, Destici’nin de kendisine teşekkür ettiğini dile getirdi. Karaman, BBP hukukçularının yazısının doğru anlaşılması ve kayıtlara geçmesi için soruşturmayı yürüten Malatya Savcılığı’na başvurması nedeniyle savcıya da ifade verdiğini ve yazısının ne anlama geldiğini anlattığını söyledi.
Merhum Yazıcıoğlu üzerinden kumpas planı! yazısına devam et

Montajcılar bu sefer sesleri karıştırdı

Yerel seçimler sonrası paralel örgüte yönelik kapsamlı bir operasyon hazırlığı olduğu yönündeki açıklamalar ‘haramzade çete’yi iyice panikletip skandal hatalar yapmaya sevk etti. Giderayak peş peşe montaj kasetleri servis eden çete, yayınladığı son kayıtta bütün tezgahı ortaya koyan dehşet bir açık verdi.

BİLAL ERDOĞAN YERİNE BAŞBAKAN’IN SESİNİ KOYDULAR

4 Mart’ta yayınlanan Bilal Erdoğan – KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım montajına yanlışlıkla Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmalarının monte edildiği ortaya çıktı. Montajcılar bu sefer sesleri karıştırdı yazısına devam et

Kozmik bilgiler Köşk’ten bile önce Gülen’e giderdi

Fethullah Gülen’in 11 yaşındayken talebesi olan ve 40 yıl boyunca ona sırdaşlık yapan Latif Erdoğan, önceki akşam aHaber’de, çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Deşifre programında Mehmet Ali Önel’in sorularını cevaplayan Erdoğan, Fethullah Gülen örgütünün gerçek yüzünü gözler önüne serdi, Türkiye üzerine oynanan kirli oyunun, 50 yıllık bir projenin adım adım hayata geçmesi sonucu sahnelendiğini ortaya koydu. İşte Latif Erdoğan’ın sözlerinden satır başları:
Kozmik bilgiler Köşk’ten bile önce Gülen’e giderdi yazısına devam et