Kategori arşivi: Projeksiyon

OPTOMA PK301 Pico 16:9 HDMI WVGA DLP Cep Projeksyonu

Son zamanlarda cep projeksiyonları rağbet görmeye başladı. Boyutlarının küçük oluşu az enerji ihtiyacı , lamba ömrü ve cepte taşınabilecek kadar hafif ve küçük olmaları en güzel yanları. Bununla birlikte teknoloji olarakta çok üst düzey beklentileri olmayan kişiler için keyifli saatler vaat ediyor.

Optoma Pico 50 Ansi Lümen LED ışık kaynağına sahip. internette bazı satış sitelerinde çözünürlüğünün 1280×800 olduğunu yazmışlar ama buna inanmayın gerçek çözünürlük 854 x 480, 120 inç ‘lik bir görüntü almak mümkün. İster sunumlarınızda isterseniz evde film izlemek için kullanabilirsiniz. Yurtiçi satış fiyatı 760 TL civarlarında. Yurtdışı satış fiyatı 400$ civarında iken az önce gördüm ebay ‘de 260$ a satanlarda var.

Optoma PK301 Video

Sony 3Boyutlu yeni projeksiyonunu gelecek ay çıkarıyor

Hatırlayacağımız üzere geçen yıl Sony 3D Projesiyon dünyasına VPL-VW90ES modeli ile hızlı ve güçlü bir giriş yapmıştı. Acer , Optoma gibi rakiplerine göre kullandığı üstün teknoloji ile testlerden çok başarılı sonuçlarla çıkmıştı. Ne varki fiyatı da el yakan cinsten 10.000$ civarı.

sony

Bügüne gelirsek Sony 3D Projeksiyon ailesine  küçük kardeş VPL-HW30ES  geliyor. özellikleri biraz olsun kırpılmış durumda fakat 70,000:1 kontrast ve 1,300 Ansi Lümen ile gayet iyi bir 3D projeksiyonu. Avrupa fiyatı 4,600€ civarında olacağı söyleniyor. Gözlük işini sorduğunuzu duyar gibiyim, Evet Kablosuz gözlük ile geliyor. Ama gözlükten kurtulabilmek için sanırım 2-3 yıl daha beklememiz gerekecek çünkü mevcut teknolojiler 3 boyutu yanlızca tek açıdan bakıldığında gözlüksüz gösterebiliyor.