Ipad için A6 Chip Haziran 2012den önce Zor

Cnet yazarlarında Brooke Crothers haberine göre A6 chip’in 2012 haziran ayından önce kullanılması zor görünüyor gibi bir rapor yer almakta. Şuanda kullanılan Chiplerde ki çekirdek sayısı bildiğiniz gibi 2. Gelecek nesil Chip diye tabir edilen A6 ise 4 çekirdekli ve 3D transistörler kullanılacak. Bu kullanılacak transistörler Intel’in Ivy Bridge teknolojisinin küçüğü olacak.


Ipad için A6 Chip Haziran 2012den önce Zor yazısına devam et

Iphone için toplu Sms uygulaması

Öncelikle Mübarek Ramazan Bayramınızı en içten dileklerim ile tebrik eder, Allah’ın Rahmet ve Bereketinin üzerinizden hiç eksik olmamasını dilerim.

Tanıtımını çok fazlada yapmaya gerek yok aslında. Kullanımı oldukça basit bir program. Uygulamayı indirdikten sonra,

  1. Gruplar oluşturabilirsiniz. Bu oluşturduğunuz gruplara kişilerinizi taşıyabilirsiniz.
  2. Oluşturduğunuz gruplarda ki kişilerin tümüne tek seferde mesaj atabilirsiniz.
  3. Bir sefer de istediğiniz kadar kişiyi seçip, gruplardan bağımsız bir şekilde de sms gönderebilirsiniz.

Iphone için toplu Sms uygulaması yazısına devam et

Nokia Developer hesabında ki bazı bilgiler çalınmış olabilir

Eğer Nokia Developer hesabınız var ise oradaki kişisel bilgileriniz üçüncü şahısların eline geçmiş olabilir. Nokiadad gelen E-mail de Kredi Kartı hariç diğer bilgilerin çalınmış olabileceği yönünde. Bunların arasında e-mail, Doğum günü, Msn gibi yazışma adresleri ve diğer bazı bilgilerin çalınmış olabileceğini söylemekte.

SQL açığı ile yapılan bu saldırının kesin olarak sonucu verilmese de, çalınan birşeyler olmasa idi Nokia böyle bir email geçmez idi. Muhakkaki yapılan bu saldırı ile bazı bilgiler ele geçirilmiş. Developer formunun geçici olarak servis dışı bıraktıkları da gelen mesaj da yer almaktadır.

Nokia Developer hesabında ki bazı bilgiler çalınmış olabilir yazısına devam et

ZAMANIN DEĞERİ İYİ BİLİNMELİ

Kıymetini bilmediğimiz fakat bize verilen paha biçilmez bir hediyedir. Aslında boş zaman diye bir şey yoktur, sadece boşa geçirilen zaman vardır. Ne geri alınabilir ne durdurulabilir ne de satın alınabilir. Değerini anlayamadığımız zamanı etkili ve verimli kullanma inisiyatifini bilemeyiz maalesef. Ayrıca yerine alternatif bir şey bulmamız da mümkün değildir.

Mimar Sinan bir eserini yapmadan önce onu kafasında planlıyordu. Ardından bu planı kağıda döküyor, en sonunda da bu planını cisimleşmiş maddi bir esere dönüştürüyordu. Eserin yapımı aşamasında bir yandan plana bakarken, bir yandan da eserin planına ve araziye ne kadar uygun olduğunu saptıyordu.
ZAMANIN DEĞERİ İYİ BİLİNMELİ yazısına devam et

Iphone 5 için bir fikir

Iphone 5 ile ilgili olarak bugüne kadar çok fazla video/resim gördük. Bu yeni fikir ise çok güzel duruyor. Iphone 6 için olabilecek bir öneri aslında. Dar bir ekran da yazı yazmak yerine daha geniş bir alana Hologram görüntü ile kullanmak. Yada ekranın tümünü bu şekil de kullanma fikri kulağa hoş geliyor. Yapılamayacak bir şey değil. Yanlış anlaşmaları önlemek adına şunu da yazayım. Bu sadece bir fikirdir ve kesinlikle Apple firması ile veya yeni Iphone ile alakası yoktur.
Iphone 5 için bir fikir yazısına devam et

Türkiyenin değişen yüzü : T.C. Cumhurbaşkanlığı

Abdullah Gül ile daha bir şekillendi. Bundan önceki Cumhurbaşkanlarımız teknoloji ile, halk ile bu kadar iç içe değiller idi. Önce Twitter hesabı açtı ve duyurularını oradan yayınlamaya başladı. Şimdi ise Ios için yaptırdığı uygulama ile ceplere de girdi. T.C. Cumhurbaşkanlığı resmi uygulaması.


Cumhurbaşkanlığı iPhone Uygulaması, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eşi Hayrünnisa Gül ve Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği faaliyetlerinin iPhone ve iPad üzerinden anlık olarak takip edilebilmesi amacıyla tasarlanmıştır. Türkiyenin değişen yüzü : T.C. Cumhurbaşkanlığı yazısına devam et

icloud ve iphone 5 için Phising uyarısı

Mayıs ayında yapılmaya başlanılmış idi. Iphone 5 konuşulduktan sonra Apple.com adı ile mailler gelmeye başlamıştı. Lakin bu gelen maillerin hepsi tuzak idi. Şimdi de Sıra icloud’a geldi. Bildiğiniz gibi Mobile.me kullananlar’ın icloude geçmeleri gerekmektedir. Bunu bilen dolandırıcılar da bunla ilgili bir sahte mail atıyorlar. Gelen mail sanki Apple tarafından geliyormuş gibi dizayn edilmiş. Lakin gitti adres fake. Bu türlü bir mail ile karşılaşırsanız dikkat edin.


icloud ve iphone 5 için Phising uyarısı yazısına devam et

Htc HD2 için resmi olmayan Mango Rom

Xda-developers ismini duymuşsunuzdur. Android için rom konusunda bir numara dersem sanırım hakkını teslim etmiş olurum. Bu sefer ise Yayınladıkları Rom WP Mango için. Bu yıl sonunda piyasaya sürülecek olan Mango için hazırlanan Rom da İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca ve İspanyolca dil desteği yer almaktadır. Daha fazla bilgi ve Rom için aşağıdaki XDA adresini kullanabilirsiniz.

Xda Rom
Update Bilgisi

Hp Touchpad’e Android Froyo 2.2

Hp piyasadan çekileceğini duyurduktan sonra 700 dolar civarında olan ürün fiyatlarını da 99 dolara kadar geri çekmişti. O zaman da aynı şeyleri demiştim, Android olsa idi bu ürün çok daha kullanışlı olurdu diye. Droid projesini yürütenler sanırım benle aynı fikirdeler ki Froyo 2.2’yi yüklemişler. Ayrıntıları aşağıda ki Videodan da görebilirsiniz.

RootZWiki
Dosyayı İndir

http://www.youtube.com/watch?v=YTLZHH50V7A

Telefon numaraları internette satılıyor!

İSTANBUL – Bir zamanlar her evde ya da işyerinde telefonların yanı başında duran fihristin yerini cep telefonu fihristi aldı. Kişinin mahremiyet sınırları içine giren cep numaralarını ele geçiren birtakım uyanık girişimciler, üç operatöre de ait olan 110 milyon numarayı 708 TL karşılığında satışa çıkardı.

Birçok sektörde pazarlama aktivitelerinde en güçlü silah olarak kullanılmasına fırsat tanıyan cep fihristi, kontör dolandırıcılığı gibi kötü maksatlı kullanıma da fırsat vermesi açısından büyük bir tehlike arz ediyor.

‘VERİTABANINDAN ALDIK’
Radikal’İn haberine göre; “Türkiye GSM Rehberi”, 1M Net-Pa adlı şirket tarafından pazarlanıyor. Şirket, bir CD içinde kurye ile alıcının ayağına kadar ulaştırdığı rehberi ‘Operatörlerin veritabanından alınmıştır’ iddiasıyla pazarlıyor.
Telefon numaraları internette satılıyor! yazısına devam et

Gıybet

Sual: Gıybet nedir?

CEVAP
Belli bir mümin veya zimmi kâfirin aybını, onu kötülemek için arkasından söylemek, gıybet olur. Gıybet, haramdır. Dinleyen, o kimseyi tanımıyorsa, gıybet olmaz.

Gıybet olunan kimse, bedeninde, nesebinde, ahlakında, işinde, sözünde, dininde, dünyasında, hatta elbisesinde, evinde, hayvanında bulunan bir kusur, arkasından söylendiği zaman, bunu işitince üzülürse, gıybet olur. Duyunca üzüleceği bir sözü yüzüne karşı da söylemek günahtır.

Kapalı söylemek, işaret ile, hareket ile bildirmek, yazı ile bildirmek de, hep söylemek gibi gıybettir.

Bir müslümanın günahı ve kusuru söylendiğinde, hâfızların, din adamlarının, (Elhamdülillah, biz böyle değiliz) demeleri, gıybetin en kötüsü olur. Birisinden bahsedilirken, (Elhamdülillah, Allah bizi hayasız yapmadı) gibi, onu kötülemek, çok çirkin gıybet olur. (Falanca kimse çok iyidir, ibadette şu kusuru olmasa, daha iyi olurdu) demek de gıybet olur. Gıybet yazısına devam et

Dünden Bugüne Iphone

ilk Iphone hala bende olduğu için ben pek yabancılık çekmedim. Lakin şöyle bir bakınca ne kadar çok değişim geçirdiğini çok net görüyoruz. İlk Iphone çevresinde metal bir koruma vardı. Gri renk de ve bugün kullandığımız Iphone göre de ağır idi.

Ekran bugün kullandığımız Iphone 4 ile aynı büyüklükte idi. Gelişen teknoloji iphone telefonların her tarafında çok net görülüyor.

Microsoft firması Telefonda da son hız ilerliyor

Microsoft firması şüphesiz ki Mango ile büyük bir pazar beklentisi içinde. Bu beklentide haklı olarak yaptığı yenilikleri göstermekte. Çok kısa süre içerisinde Final sürümü ile piyasa da olacak olan Mangodan sonra net olmayan yol haritası çıktı. Apollo ve Tango isimli yeni iki sistme ile piyasada ki yerini sağlamlaştıracak olan Microsoft bu konuda epey yatırım yapmış gibi görünüyor. Nokia firması ile girdiği gizli ortaklık da bunun en açık örneklerinde.

İlerleyen yıllarda Ios, Android ve Microsoft Phone diyeceğiz sanırım. Piyasada başka bir üreticinin daha büyük paylara sahip olması (RIM gibi) zor görünüyor. Yapılacak yenilikler ve bu sistemlerin nelere sahip olacağı henüz belirsiz. Lakin henüz bir sistemi bile Final sürümüne getirmeden yeni projeler peşinde koşması bu alana verdiği önemi de göstermekte.

Microsoft firması Çok fazla tartışılan sistemlere sahip olsa bile, Dünya da en çok kullanılan sistem. Windows 98’den sonra Me sıkıntısı ve XP ile yükselen bir grafik çizmiş idi. Vista ile tekrar düşüşe, 7 ile de tekrar yükseldi. İnşallah Telefon sistemlerinde de bu olmaz. Çünkü Microsoft Phone 6,5 sürümü ile vasatın üstüne çıkamayan firma, Mango ile de büyük bir çıkış yakalayacak gibi.