Firefox’ta varsayılan arama motoru Bing oldu

Açık kaynakçılarla Microsoft ve taraftarları arasındaki ilişki, adeta bir derbi maçta tel örgülerle birbirinden ayrılmış taraftarlar gibidir. Mozilla geliştirdiği en son Firefox tarayıcı eklentisi ile varsayılan arama motorunu Bing olarak belirledi ve “camiada” pek de hoş karşılanmayacak bir karara imza attı. Mozilla bununla da kalmadı, eklentiyi kullananlar için tarayıcının açılış sayfasını da Bing.com olarak ayarladı. Firefox’un son sürümü için kullanılabilir durumda olan eklenti diğer sürümler için de yayınlanacak. Microsoft ile Mozilla arasındaki bu yakınlaşmanın daha bir önemli olmasını sağlayan bir başka detay daha var. Google ile Mozilla arasındaki arama anlaşmasının bitmesine sadece birkaç hafta kaldı. Şimdi gözler Microsoft’un anlaşmanın bitiminin ardından devreye girip Gooogle saf dışı bırakıp bırakmayacağına çevrildi. Comscore’un son verilerine göre Google’ın arama pazarındaki payı yüzde 65 iken, Bing henüz yüzde 15’te

Çocuğunuzu bir dahi gibi yetiştirmek için

Amerikan Daily Beast internet sitesi, çocukların zekâ oranını yükseltmek için ailelerin dikkat etmeleri gereken belli başlı ipuçlarını derledi. İşte internet sitesinin ailelere önerileri:

1-   İki yaşından küçüklere televizyon izletilmemeli: Televizyon, iki yaş altı çocukların algı yetenekleri ve beyin gelişimlerini kötü yönde etkiliyor.
2-   Bebekken sürekli olarak anne sütüyle beslenmeli: Anne sütüyle beslenenlerin, altı yaşına geldiğinde okuma yazma ve matematik becerileri yaşıtlarından yüzde 5 daha yüksek oluyor. Çocuğunuzu bir dahi gibi yetiştirmek için yazısına devam et

Deprem gibi afetler bir tesadüf müdür, yoksa kaderimiz midir?

Deprem kader mi, değil mi? Bunu tahlil etmek için önce kaderin ne olduğunu hatırlayalım: Kader, kısaca, her varlığın ve her olayın bütün incelikleriyle Allahın ezeli ilminde malum olması ve ona göre takdir edilmesi, yaratılmasıdır. Her hadise “mukadderdir”, yani yeri ve zamanı ezelden belirlenmiştir. Kainatta olup bitenler gibi, olacaklar da Allah tarafından bilinir. İlahi ilmin dışında kalan hiçbir olay düşünülemez. Her ne oluyorsa, adına kısaca kader dediğimiz ilahi ilmin sınırları içinde olmaktadır. Kainatta tesadüf yok, tevafuk vardır. Bütün mekanları ve bütün zamanları kuşatan kader gerçeği tesadüfe meydan bırakmamıştır. Deprem gibi afetler bir tesadüf müdür, yoksa kaderimiz midir? yazısına devam et

Dinimizde Temizlik

İslâm dini, Yüce Allah’a ibadetten, itaat ve teslimiyetten ibaret en kutsal bir dindir. Bu kutsal din, Yüce Allah’ı bilmek, ona ibadet ve itaatta bulunmak için insanların yaratılmış olduklarını bildirmektedir.
Büyük İslâm dini, insanları yükseltir, insanları melekler gibi temiz bir hayata kavuşturur, insanların ruhlarını manevî duygularla aydınlatır. Bütün kâinatın yüce yaratıcısına kulluk ve ibadet görevinde bulunmalarını emreder.
İkramı bol olan ezelî yaratıcımızın manevî huzurunda kabul edilmek, insan için ne büyük bir nimet, ne büyük bir şereftir. İşte ibadet ve itaat, insana bu nimet ve şerefi kazandırır.
Uyanık bir ruhun ferahlığı, sağlam düşünceli bir insanın kalben huzuru, gerçek bir neş’eye ve bir mutluluğa kavuşması, ancak Yüce Allah’a ibadet sayesinde elde edilir. Dinimizde Temizlik yazısına devam et

Jailbreak tarafında neler oluyor

ios 5 ile beraber Jailbreak tarafında beklenilen gelişmeler yaşanmaya başlanıldı. İlk çıkan Jailbreak araçlarından sonra Iphone 4s ve Ipad 2 içinde çok yakında Jailbreak araçları çıkacaktır. MuscleNerd tarafından yayınlanan fotoğraf ve videolar da görülüyor ki Jailbreak araçlarında çok yol gidilmiş bile.


Burada 4s’i görüyoruz.
Jailbreak tarafında neler oluyor yazısına devam et

Niye Said Nursi’nin projesine fırsat verilmedi?

Fethullah Gülen Hocaefendi, Kürt meselesi konusunda önemli tespitlerde bulundu.

Herkul.org’ta yayınlanan sohbetinde Çukurca saldırısını ve arkasından Türkiye’ye hakim olan havayı yorumlayan Hocaefendi, “Ayıptır bu, ârdır, otuz senedir dağdaki bir avuç şakînin hakkından gelemiyorsun.” diye sitem ederken meselenin çözümü için yapılması gerekenleri sıraladı. Ayrıca oynanan oyunlara dikkat çekti ve vahşet karşısında tepkisini ortaya koyan halkın provokasyanlara alet olmaması gerektiğinin altını çizdi. Fethullah Gülen Hocaefendi’nin açıklamaları özetle şöyle:
Niye Said Nursi’nin projesine fırsat verilmedi? yazısına devam et

‘Sadece sabah namazı bile felci önler

Bugüne kadar yüzlerce bel fıtığı hastasını ameliyatsız ayağa kaldıran Meryem Yıldırım, ‘Namazın kıymeti bilinse omurgası bozuk kimse kalmaz. Sadece sabah namazı bile felçi önler’diyor…

Meryem Yıldırım, on parmağında on marifet olan Ukraynalı bir terapist Makine Mühendisi ama aynı zamanda opera solisti. Yaklaşık 20 yıldır Türkiye’de yaşayan Meryem Yıldırım’ın Türkiye’ye gelmesi ve kalmasında da bu opera sanatçılığının rolü büyük.

‘Sadece sabah namazı bile felci önler yazısına devam et

Türk Hava Yolları, Türk Telekom Kampanyası

“THY ve Turk Telekom işbirliği ile 21 Kasım 2011 –  24 Mart 2012 arasında, iç hat biletinizi uçuştan 1 ay önce alın, herşey dahil tek yön 69 TL’ye uçun.”

Kampanyadan kimler, nasıl yararlanabilir?

Kampanyadan Türk Telekom ev aboneleri yararlanabilir. Aboneler, Türk Telekom vasıtasıyla alacakları şifreleri www.turkishairlines.com web sitesinde veya 444 0 849 çağrı merkezinde kullanarak biletlerini alabilirler.

Şifre kullanımı ve bilet alımı

Şifre almak için Türk Telekom aboneleri, üç farklı operatörden, THY yazıp boşluk bırakarak başında sıfır olmadan telefon numaralarını alan koduyla 6616’ya SMS ile gönderir
(Ör: THY 2121234567). Mesaj sonrası Türk Telekom ev abonelerine tek kullanımlık şifre gönderir. 444 1 444 Türk Telekom Müşteri Hizmetleri’nden de ilgili şifre alınabilir. Kampanya şifresi www.turkishairlines.com anasayfasında yer alan “Kampanya kodu ile giriş” kısmındaki “Promosyon kodu” bölümüne yazılıp bilet alma işlemine devam edilir

Herbir abone kampanya boyunca sadece bir şifre alabilir ve bir sefer kullanabilir. Abone şifresini bir seferde aynı soyadlı en fazla 4 kişiye kadar, aynı uçuşta kullanabilir. Verilen şifreler 24  Şubat 2012 tarihine kadar geçerliliğini koruyacaktır. Türk Hava Yolları, Türk Telekom Kampanyası yazısına devam et

E Vitamini Prostat Kanserine İyi Geliyor mu?

Birçok tıbbi araştırma takviye olarak alınan E vitamininin prostat kanserini önlemeye yardım edebileceğini gösteriyor. Yeni bir araştırmaysa bunun tam tersini ortaya çıkardı. Üstelik bu yeni araştırmaya göre E vitamini takviyesi zararlı bile olabilir.

Çok sayıda doktor E vitamin takviyesinin prostat kanseri dahil birçok kanser türünü önlemede yararlı olacağını düşünüyor, erkek hastalara E vitamin almalarını öneriyordu. Kimi doktorlar selenyumun da kanseri önlemede faydalı olacağı kanısındaydı.
E Vitamini Prostat Kanserine İyi Geliyor mu? yazısına devam et

Yakın Bir Yıldızda Dünyalar Dolusu Su Bulundu


Spektrometre ölçümü yıldınızın çemberinde değişik yapılarda buz zerrecikleri bulunduğunu gösteriyor

TW Hydrae adlı genç yıldız Dünya’dan 175 ışık yılı uzakta bulunuyor.  10 milyon yaşında olduğu tahmin dilen çemberindeki parçacıklar zamanla gezegen ve kuyruklu yıldızlara dönüşecek.  Kuyruklu yıldızların taşıdığı buz parçacıkları ise, temas ettikleri yeni gezegenlerde deniz ve okyanuslar oluşmasına sebep olacak.
Yakın Bir Yıldızda Dünyalar Dolusu Su Bulundu yazısına devam et

Android ile ios’u yaşayın : Espier Launcher

Bir sistemden diğer bir sisteme geçmek kadar zor bir şey yoktur sanırım. Arayüze alışmak ve eski alışkanlıklardan vazgeçmek çok zordur. Bende birkaç gündür Android kullanıyorum. Yürütmekte olduğumuz bir proje için mecburen kullanmamız gereken sistem. Ios arayüzüne alıştığım için Android bana zor geliyor. Kullanımı çok zor değil ama yine de kullanırken insan zorluklar çekmiyor değil. Diğer tarafta her şeyi ile alıştığınız bir sistem var. Arama yaparken Espier Launcher adında ki programı buldum. Android de program yüklerken çok dikkatli olmam gerektiğini biliyorum. Bunla ilgili daha önce bir kaç virüs yazısı yazmıştım çünkü.

Program ile ilgili soru işaretlerinden kurtulduktan sonra kullanmaya başladım. Program gayet başarılı. Tam bir Ios havası vermeye çalışıyor. Kullandığınız ekran ve dosya sistemi tamamen Ios gibi görünmekte. Programları tek klasör de toplamak gayet güzel oldu. Sevdiğim bir kaç Android özelliğini kıstı ama olsun. O kadarından da ben kendim vazgeçiyorum. Programın çalışması için Minimum Android 2.2 sistemine sahip olmanız gerekiyor.
Android ile ios’u yaşayın : Espier Launcher yazısına devam et

200 Bin Dolarlık Telefon Faturası

ABD’de Celina Aarons adlı kadın, posta kutusuna gelen cep telefonu faturasını görünce şok geçirdi, çünkü faturada tam 201 bin dolar ödemesi gerektiği yazılıydı.

Florida’da yaşayan Aarons’ın adına kayıtlı cep telefonu hattını sağır ve dilsiz olan iki erkek kardeşi kullanıyordu. Kardeşler, sadece kısa mesajla iletişim kurabiliyordu ve cep telefonundan video izliyorlardı.
200 Bin Dolarlık Telefon Faturası yazısına devam et

Glad Şalit Müslüman oldu

İsrail Ordusunun Hamas’ın elindeki esir askeri Glad Şalit Müslüman oldu.

İsrail Ordusu’nun Hamas’ın elinde ki esir askeri Glad Şalit bugün gerçekleştirilen takasla özgürlüğüne kavuştu. Şalit’in gördüğü iyi muamele ve Müslümanları tanımasından dolayı İslamı seçtiği öğrenildi.

Ajans5.com Ortadoğu sorumlusu Şerafettin Mollaoğlu’nun aldığı bilgiye göre Şalit Hamas’ın elinde bulunduğu sürece Müslümanları ve İslamı öğrenerek İslamı seçti. Yahudi olan Şalit’in Hamas elindeki esareti onu ebedi Özgürlüğe kavuşturdu.

Samsung Galaxy Nexus ve Android Ice Cream Sandwich Tanıtıldı

Google ve Samsung’un yeni akıllı telefonu Galaxy Nexus ve ilk defa bir akıllı telefonda kullanılacak olan yeni işletim sistemi Android Ice Cream Sandwich (Android 4.0) bugün Hong Kong’ta tanıtıldı.

Yeni Nexus şık ve sade tasarımıyla dikkat çekiyor. Galaxy Nexus’un öne çıkan özellikleri şu şekilde:

– 4.65 inç 1280 x 720 Super AMOLED HD dokunmatik ekran,

– 1.2 GHz çift çekirdek Texas Instruments OMAP4460 işlemci,

– 5 megapiksel, 1080p video çekme özelliğine sahip arka kamera, 1.3 megapiksel ön kamera,

– 1 GB RAM,

– 16 ve 32 GB bellek seçenekleri,

– NFC.
Samsung Galaxy Nexus ve Android Ice Cream Sandwich Tanıtıldı yazısına devam et