ios 5.1 yenilik getirmedi ama çok fazla ipucu getirdi

ios 5.1 beta versiyon ile beraber gelen hiçbir yenilik yok. En azından sürüm notunda hiçbir bilgi yok. Bu sebeple ilk saatlerde ne için yayınlandığını pek anlamasam da daha sonra içinde ki gizli hazineler yavaş yavaş çıkmaya başladı. Bu yeni versiyonda 4 tane yeni üründen söz edilmekte. Daha önce Itunes da bulunan ve 4 inç ekrana sahip olması beklenilen iphone 5, ipad III ATv 3g ve bilinmeyen yeni bir ürün bu kod parçacıklarından göze takılanlar.


ios 5.1 yenilik getirmedi ama çok fazla ipucu getirdi yazısına devam et

Batılıların Gözü Kör Olsun

Batılı ülkeleri kıskançlıkla suçlayan Hüseyinpur, “Batılı ülkelerin gözü kör olsun, biz ilişkilerin geliştirilmesi için çaba göstermeye devam edeceğiz” diye konuştu.
İran Büyükelçisi, Türkiye ve İran halklarının birbirini sevdiğini söyledi.

İddialara Cevap Verdi
Mersin’de Vali Hasan Basri Güzeloğlu’nu ziyaret eden İran’ın Ankara Büyükelçisi Bahman Hüseyinpur’a, NATO Füze Kalkanı dolayısıyla, İran’ın da füzeleri Türkiye’ye çevireceği iddiaları soruldu.
“Bizi kıskanıyorlar” diyen Bahman Hüseyinpur, iki ülke arasındaki iyi ilişkilerin geliştirileceğini söyledi.

İran’ın Büyükelçisi, “Bu gibi sözlerle, birşey yerinden oynamaz. Bu sükunet içinde geçen dört yüzyıl inşallah yıllarca sürecek. Tabi Türkiye ve İran bölgenin iki büyük ülkesi olarak sürekli kıskançları barındırmıştır, kıskananlar olmuştur. Dışarıda bazıları oturmuş ve İran-Türkiye arasındaki ilişkilerin iyi olduğunu görmek istemiyorlar.” dedi.

“Batılıların Gözleri Kör Olsun”
Büyükelçi Hüseyinpur, batılı ülkeleri suçladı. Büyükelçinin açıklamaları şöyle;

“İran ve Türkiye halkları bir birini seviyor. Nedeni de 400 yıldır sükunet içinde geçen sınır komşuluğu. Evet Batılı ülkeler, İran ile Türkiye arasındaki ilişkilerin geliştiğini görmek istemiyorlar. Onların gözü kör olsun. Biz bu ilişkileri geliştirmek için çaba sarf edeceğiz.”

Fatih için Appleden bir adım daha

Bilgisayar ve cep telefonu piyasasının yerli, yabancı devlerini peşinden koşturan Türkiye’deki tablet PC (Kod adı: Fatih) projesine bu kategorinin açık ara lideri iPad de hazırlık yapıyor.  iPad’in üreticisi Apple’ın Türkiye ve Avrupa değil merkezden (ABD) yürüttüğü operasyonun başındaki isim ise geçen hafta Turkcell’in konuğu olarak Türkiye’ye gelen Apple’ın kurucularından Steve Wozniak’ın eşi Janet Hill. Şirketin hedefi gerçekleşirse Türkiye’de her öğrencinin elinde birer iPad olacak.

Apple’da dünya çapında eğitim geliştirme operasyonunun tepe yöneticisi eşi Janet Hill’in eğitim alanındaki fırsatları değerlendirmek üzere önceki ay Türkiye’ye geldiğini belirten Steve Wozniak, şirketin online eğitimde önemli çalışmaları olduğunu ve Türkiye’de de öğrencilere tablet işinde yer almak istediğini vurguladı. Hill’in 14 yıl öğretmenlik yaptığını ve eğitim dünyasında önemli bir yeri olduğunu ifade eden Wozniak, öğrencilerin tablet üzerinden eğitim fikrine ise tam destek verdiği bilgisini aktardı. Geçen ay hayatını kaybeden Steve Jobs’un hayallerinden birini de okullarda online eğitim süslüyordu.
Fatih için Appleden bir adım daha yazısına devam et

28 Şubat

28 Şubat soruşturması kapsamında toplanan deliler arasında yer alan dönemin Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Teoman Koman tarafından yayınlanan genelgede, kutsal mekanlara resmen saldırı emri içeriyor.

Genelgeye göre, ordu birliklerinde bulunan cami ve mescitlerin kaynaklama suretiyle dikilen minarelerinin yıkılması, rütbeli personel ile sivil memurlar namaz kılmasının yasaklanması, tespih, takke ve cübbelerin toplatılması, mescit duvarlarında bulunan Kur’an ayetlerinin kaldırılması emrediliyor.
28 Şubat yazısına devam et

Yüzbinlerin beklediği bedelli askerlik tasarısı komisyondan geçti!

Bedelli ve dövizle askerlikle ilgili düzenlemeleri içeren Askerlik Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı, TBMM Milli Savunma Komisyonunda kabul edildi.
Buna göre, 30 yaşından gün almış olanlar 30 bin Türk lirası karşılığında bedelli askerliğe hak kazanacak ve 21 gün temel askerlik hizmetinden muaf tutulacak. Yurt dışında 3 yıl çalışanlar, 10 bin Avro bedelle askerlik yapacak ve temel askerlik hizmetinden muaf olacak.

TBMM Milli Savunma Komisyonunda kabul edilen bedelli askerlikle ilgili tasarıya göre, 30 yaşından gün almış olanlar 30 bin Türk lirası karşılığında bedelli askerliğe hak kazanacak ve 21 gün temel askerlik hizmetinden muaf tutulacak.
Yüzbinlerin beklediği bedelli askerlik tasarısı komisyondan geçti! yazısına devam et

Apple Siri çok başarılı oldu ki Google da aynı yolda Isiri

Apple‘ın 2011 yılı için hazırladığı yeni akıllı telefonu yaklaşık bir ay önce duyuruldu. Bazı kesimler tarafından tasarımın değişmemesi ve özelliklerde fazla yol katedilememesi hoş karşılanmamıştı. Fakat Apple, tutkunları için yazılımda büyük değişimlere gitti. Apple için yeni, fakat Android için eski olan bazı özellikler… Uyarılar çubuğu, iCloud bulut hizmeti ve “Google Killer” olarak adlandırılan Siri!
Apple Siri çok başarılı oldu ki Google da aynı yolda Isiri yazısına devam et

Şehir Efsanesinden daha fazla konuşulan 4s.

Iphone 4s çıktığı günden beri kimseyi memnun edemedi sanırım. Hergün yeni bir haber var zavallı hakkında. Hani ölü doğdu diye bir tabir vardır ya. 4s ölü doğmadı ama katiller henüz küvezdeyken saldırmaya başlamıştılar. bu saldırılar devam ediyor. İlk başlar da Pil sorunu dediler. Pil sorunu ile ilgili olarak Apple tarafından ios 5.0.1 yayınlandı. Lakin bu yeni versiyon da Iphone 4s için ne getirdi bilmiyorum ama, eski cihazlar için sorun getirdi. Zaten bu yüzdendir ki hemen ios 5.0.2 konuşulmaya başlanıldı bile. Pil sorunu dediler ben normal dedim. Ipad bile A5 ve Ios 5 ile iki gün zor dayanırken sen aynı şeyi Iphone 4s ile mi yapmayı düşünüyordun. Pil sorunu kullandığım bütün cihazlarda olan bir sorun maalesef. Iphone 3gs, Iphone 4, Ipad I ve II, Samsung Galaxy S ve S II, Nokia’nın sayamayacağım kadar uzun olan telefon listesi. Saymak ile bitmez bu liste. Pil hatalı diye birşey yok bence. Sistemler geliştikçe, daha çok uygulama çalışacak ve doğal olarak da bu arka plan da çalışan uygulamalar daha çok pil tüketecekler.
Şehir Efsanesinden daha fazla konuşulan 4s. yazısına devam et

11 Eylül’ün kahramanından tartışılacak açıklamalar

11 Eylül’ün kahramanı William Rodrigez, olaydan 6 yıl sonra Müslüman olduğunu belirterek, “11 Eylül saldırıları Amerika’nın Irak’a girmesini haklı göstermek için yapıldı. Saldırının Müslümanlara atılmaya çalışılmasına dayanamıyorum. Daha uçaklar binalara çarpmadan içerde patlamalar oldu” dedi.

Dünya, William Rodrigez adını ilk kez Amerika’daki Dünya Ticaret Merkezinin 11 Eylül 2001’de yıkılmasında duydu. İkiz kulelerde temizlik elemanı olarak çalışan Rodrigez, hayatını hiçe sayarak, çok sayıda insanı kurtardı.

Gösterdiği cesaret nedeniyle ulusal kahraman ilan edilen Rodrigez, bir anda Amerika’nın en ünlü ismi oldu. Sinema ve siyaset dünyasından aldığı teklifleri, “hayatını kaybeden insanların üzerinden para kazanmayı kendime yakıştıramıyorum” diyerek, reddetti.
11 Eylül’ün kahramanından tartışılacak açıklamalar yazısına devam et

Apple TV 4.4.3 Seas0nPass kullanarak Jailbreak yapmak

Apple TV 4.4.3 versiyonunu yüklediyseniz Jailbreak yapmak için ihtiyacınız olan yazılım burada. Yapmanız gereken IPWS dosyanızı oluşturduktan sonra Apple TV’ye yüklemeniz. Bu versiyon tethered versiyon ve her seferinde Apple TV’yi Bilgisayara bağlamanız gerekmektedir.

Buradan nasıl yükleyeceğiniz ayrıntılı olarak anlatılmaktadır. Bu yeni versiyonda başta size aşağıda ki gibi bir ekran gelecektir. Daha önceden Apple TV 4.4.3 versiyonu indirdiniz ise Shift + Create IPSW tıklayıp indirdiğiniz dosyayı seçebiliyorsunuz. Daha indirmediniz ise direk olarak Create IPSW tıklamanız yeterli olacaktır.

Apple TV 4.4.3 Seas0nPass kullanarak Jailbreak yapmak yazısına devam et

MUS’AB İBN UMEYR (r.a)

NE MUTLU O İNSANLARA Kİ MALI MÜLKÜ KARİYERİ BIRAKIP ALLAH YOLUNDA OLANLARA ONLAR MUHAKKAK Kİ KURTULUŞA ERENLERDİR İNŞALLAH.

Ashab-ı kirâm’ın ileri gelenlerinden Künyesi Ebâ Muhammed’tir. Mekke’nin zengin ailelerinden olup, yakışıklı ve güzel giyinen bir gençti. Anne ve babası onun üzerine titrerdi. Özellikle, Mekke’nin en zenginlerinden sayılan annesi, oğluna güzel elbiseler giydirir ve güzel kokular sürerdi. Mekkeliler de onu hayranlıkla seyrederlerdi. Bir defasında Hz. Peygamber de onun hakkında şöyle buyurmuştu: “Mekke’de Mus’ab b. Umeyr’den daha güzel giyinen, daha yakışıklı ve nimetler içinde yüzen başka bir genç görmedim” (İbn Sa’d, et-Tabakâtü’l-Kübrâ, Beyrut 1960, III, 116).

Mus’ab, Mekke’de o günün şartlarına göre zenginlik ve ihtişam içinde yaşarken, Hz. Peygamber(s.a.s)’in insanları İslâm’a davet ettiğini öğrendi. Fazla vakit kaybetmeden Hz. Peygamber’e giderek iman edip müslüman oldu. O sırada Mekkeliler, müslümanlara yoğun bir baskı uyguladığından, Hz. Mus’ab müslüman olduğunu ailesinden gizlemek zorunda kalmıştı. Ama o, Peygamberimizi gizlice ziyaret etmeyi de ihmal etmezdi. Ne var ki Osman b. Talha, Mus’ab’ın namaz kıldığını görüp durumu annesi ile akrabalarına bildirmişti. Bunun üzerine akrabaları yakalayıp hapsettiler. Mekke’nin bu nazlı ve zengin genci için artık çile dolu zor günler başlamıştı. MUS’AB İBN UMEYR (r.a) yazısına devam et

iPhone’nun olmazsa olmazları!

-Bildiğiniz gibi iPhone ilginç ve bir okadarda sosyal yaşantıya kolaylık sağlayan uygulamalar yelpazesine sahip bir cihazdır. 2008’de açılan Appstore’da 500.000’i aşkın ücretli/ücretsiz ve milyarlarca defa download edilmiş uygulamalar mevcut. ama içlerinden bazı uygulamalar varki olmazsa olmazları denilebilir. kendi cihazımda sık kullandığım ve faydalı olduğunu düşündüğüm bir kaç uygulamayı sizlerle de paylaşmak istedim.

1-Viber

Viber; sosyal bir ağ olmakla birlikte (iPhone veya Android cihaz kullanan), 3G mobil internet ile veya Wİ-Fİ ağları üzerinden yurtiçi ve yurtdışındaki arkadaşlarınızla ”ücretsiz” konuşabileceğiniz ve yazışabileceğiniz bir uygulama. (Appstore’da bu uygulama ücretsiz)

2-WhatsApp

WhatsApp; (iPhone, Android , BlackBerry ve Nokia cihaz kullanan) arkadaşlarınızla, 3G mobil internet ile veya Wİ-Fİ ağları üzerinden ”ücretsiz” sohbet, çoklusohbet, resim, video, ses notu ve bulunduğunuz konum’u paylaşabileceğiniz bir uygulama. (Appstore’da bu uygulama 0.99$ ) iPhone’nun olmazsa olmazları! yazısına devam et