Yardım TIR’ları aralıksız gidiyor

HABER MERKEZİ – Suriye’de yaşanan insanlık dramına ülkemiz insanı merhem olmak için çırpınıyor. Yurdun çeşitli bölgelerinde toplanan yardımlar Suriye’ye ulaştırılıyor. Türkiye’deki sığınmacılara ayrı, Suriye’deki biçare insanlara ayrı yardımlar ulaştırılıyor. Bebeklerin gıdasızlıktan öldüğü Suriye’ye yardımlar aralıksız olarak sürüyor.
Yardım TIR’ları aralıksız gidiyor yazısına devam et

Türkiye interneti 2012 ve 2013 yılları yatırım dosyası

Türkiye internet ekosisteminin özellikle 2013 yılında oldukça hareketli geçtiğini söyleyebiliriz. Yatırım alan şirket ve girişimlerin sayısı 2010 yılından bu yana artmaya devam ediyor. Bununla birlikte her yıl bir önceki yıla göre daha fazla şirketin yatırım aldığını söyleyebiliriz.

Bu yazımızda ise 2012 ile 2013 yılında yatırım alan şirketlerin sektörel dağılımı, yerli ve yabancı yatırım fonlarının en fazla hangi sektörlere yatırım yaptığı, yatırımların yıl içerisinde hangi aylarda yoğunlaştığı ile yerli ve yabancı yatırımcıların en büyük yatırım ve satın almalarını alt başlıklar halinde değerlendirmesini yapacağız. Türkiye interneti 2012 ve 2013 yılları yatırım dosyası yazısına devam et

İzmir’deki seçim

Daha şimdiden belli oldu ki, Cumhuriyet tarihinin en önemli olaylarından biri 30 Mart seçimleri olacak. Ve görünen o ki, en büyük çarpışma üç büyük kentte yaşanacak.

İstanbul, Ankara ve bir de CHP’nin kalesi olarak adlandırılan İzmir… İstanbul ve Ankara başka kalemlerin hikâyesi . Ben 30 Mart tarihine kadar İzmir’le ilgili verileri size aktarmakla mükellefim bundan böyle…
İzmir’deki seçim yazısına devam et

İHH Bülent Yıldırım ve Tır baskınlarının asıl yüzü

İHH Başkanı Bülent Yıldırım, Habertürk’te Fatih Altaylı’nın hazırlayıp sunduğu Teke Tek programının konuğu oldu.

İsrail’le yaşanan Mavi Marmara olayı ve TIR olayı arasında dolaylı bir lişki olduğunu savunan Bülent Yıldırım, şu açıklamaları yaptı:
“LİEBERMAN KONUŞTU, TIR OLAYI PATLADI”

“İsrail’de gemiye baskın yapanları tek tek tespit ettik. Dünyanın her yerinde kendilerine dava açtık. Artık dünyanın hiçbir yerinde rahat gezemiyorlar. Bunun üzerine İsrailli yetkililer, bizim için ‘Hamas ve Hizbullah gibi terör örgütü’ ifadesini kullandı. Ve bu suçlamalarından hiç vazgeçmedi.” İHH Bülent Yıldırım ve Tır baskınlarının asıl yüzü yazısına devam et

Gürsel Tekin’den, Sarıgül’ü zora sokacak çıkış!

Partiden iki gündür konuyla ilgili hiçbir açıklama gelmedi. Partinin yetkili isimlerinden Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin’den gelen açıklama ise hem partisini hem de Mustafa Sarıgül’ü zor durumda bıraktı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Sarıgül’ün yolsuzluk dosyası için “yalan diyemem” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin özel bir TV’de programa katılarak soruları cevapladı. Tekin, Başbakan’ın açıkladığı, Kılıçdaroğlu’nun önünde poz verdiği Sarıgül’ün yolsuzluk dosyaları hakkında “yalan olduğunu söyleyemem” dedi.

“57 sayfalık bu raporu hazırlayan CHP’liler Sayın Mustafa Sarıgül’le ilgili yanlış ve yalan bir rapor hazırlamışlar o yıllarda” sorusuna Gürsel Tekin şöyle cevap verdi: Hayır öyle bir şey söylemiyorum. O raporu hazırlayan arkadaşlarımız, partide görev yapmış kıymetli insanlar. O dönemin koşullarında hazırlanmış raporun içeriğini tam bilmiyorum. Bu iddialar yargıya intikal etti.

Mısır’ın meşru cumhurbaşkanı Muhammed Mursi

“Vadi’n Natrun Hapishanesi’nden kaçmak, baskın düzenlenmesine yardımcı olarak tutukluların kaçmasını sağlamak” suçlamasıyla hakkında açılan dava kapsamında yargılanan Muhammed Mursi ile 21 sanık, Kahire’nin doğusundaki Polis Akademesi’nde oluşturulan mahkemede hakim karşısına çıktı.

Mahkemede oluşturulan iki ayrı cam kafese konulan Mursi ile diğer sanıkların, mahkeme salonuna girerken Rabia işaretleri yaparak, “askeri yönetime son” sloganları attığı belirtildi.
Mısır’ın meşru cumhurbaşkanı Muhammed Mursi yazısına devam et

Hanefi Avcı: Başbakan’a destek verin

Gülen Cemaati kontrolündeki paralel devletin mağdur ettiği çok sayıda insan var ülkede ama hiç kuşkusuz bütün bu mağdurlar arasında ünlü polis şefi Hanefi Avcı’nın yeri başka. Çünkü onun bu mağduriyeti yaşamasının tek nedeni Türkiye kamuoyunun henüz yüz yüze geldiği bu derin yapıyı o 2010 yılında yazdığı ve Haliç’te yaşayan Simonlar adını verdiği kitapta tek tek afişe etmiş olmasıydı. Eskişehir Emniyet Müdürü iken yazdığı kitapla cemaatin hedef tahtasına oturan, türlü entrika ve komplolarla tutuklanıp Silivri Cezaevi’ne konulan Avcı ile Adalet Bakanlığı’ndan aldığımız özel izinle SABAH ekibi olarak bir söyleşi yaptık. Dikkatle ele alınması ve sorgulanması gereken söyleşinin bugün ilk bölümünü okuyacaksınız. Ancak son derece kritik açıklamalarda bulunan Avcı’yla birlikte olmaya yarın da devam edeceğiz…
Hanefi Avcı: Başbakan’a destek verin yazısına devam et

Risale-i Nur’da büyük tahrifat

Bediüzzaman Said-i Nursi Hazretleri’nin yolunu takip ettiklerini öne süren grupların, Üstad’ın vasiyetini çiğneyerek Risalelerden binlerce kelime çıkardıkları görülüyor. Konjonktüre göre hareket eden grupların çıkardığı kelimelerin genelde ümmet, şeriat, Kemalist rejim, Kürtler, Batı medeniyeti ve münafıklık meseleleriyle ilgili olması dikkat çekiyor. Risalelerde gelişigüzel ekleme ve çıkarmalar yapan gruplara ait yayınevlerinin baskılarında bile çelişki bulunuyor.

KÜRT KELİMESİNİN KARŞILIĞI HAMALMIŞ!

İşte Risale-i Nur’larda yapılan o tahrifatlardan bazı çarpıcı örnekler:
Risale-i Nur’da büyük tahrifat yazısına devam et

Windows 8.1 de C bölümünü genişletememe sorunu

Windows 8 ve son versiyonu olan 8.1 ile beraber bir sürü yenilikler geldi(!). Bu yenilikler o kadar fazla ki saymak ile bitmez. Benim başımın derdi olanlarında bir tanesini sizinle paylaşıp çözümünü de anlatacağım. Yeni aldığım bilgisayarım da SSD var. SSD olması sebebi ile TeraByte seviyesinde Harddisk’im yok. 256 GB civarında HDD var. Bunun bir kısmı C bir kısmını da D için ayrılmış durumda. Bir program yazmak için Delphi lite ve Visual St 2013 yüklemem gerekti. Bunları yükledikten sonra HDD neredeyse doldu. Baktım D kısmında boş olan dosyalarım var onları harici bir HDD alıp D’nin bir kısmını C’ye katmak istedim. Neyse dosyalarımı aktardıktan sonra daima kullanmam gereken 14 GB kadar dosyam kaldı. 40 GB kadar alan bırakıp geri kalanını C’ye aktarmak için Disk Yönetimine gittim. Neyse Silme işlemi yaptıktan sonra gördüm ki, C bölümünde genişletme seçeneği aktif olmuyor. Bundan sonra şunları yaptım ama bunlar da işe yaramadı.

  • D birimini tamamen sildim.
  • Bilgisayara bir kaç defa yeniden başlattım.
  • Performans ayarlarından ön bellek ayarları ile oynadım.

Sonuç olarak bunları hiçbir tanesi işime yaramadı.

Partation sorunu

Bütün bunları yaptıktan sonra MiniTool partation Wizard adlı programı buldum. Daha önceden bu tür yazılımlar ile başarılı olamamıştım. O yüzden bundan da birşeyler beklemiyordum ki. Bu küçük ve bedava program sorunumu çok güzel bir şekil de çözdü.

Bu ufak program ile istediğiniz şekilde HDD üzerinde ki bütün birimleri silme veya yeniden boyutlandırma imkanını kavuşuyorsunuz. Eğer Birimleri yeniden boyutlandırma ile ilgili bir sıkıntınız var ise kesinlikle sorunlarınızı çözecek bir program.

Windows PC and Server Disk Partition Management Software
Windows PC and Server Disk Partition Management Software

iphone 6

Apple’ın Eylül ayında yeni modelleri 5C ve 5S‘i tanıtmasından üzerinden henüz 4 ay geçmeden yeni modelin nasıl olacağına dair söylentiler dolaşmaya başladı. Dolaşan söylentiler bir yana The Wall Street Journal’in bugün yayınladığı haber önemli detayları barındıyor.
Apple’ın yorum yapmadığı ama yalanlamadığı haberde daha büyük ekranlı iPhone’un haricinde iPhone 5C’nin üretiminin durdurulacağı da paylaşılmış. Daha büyük ekranlı iPhone’un 5S’ten 0.5 inç daha büyük ekranı olması planlanırken bu ekranın büyük ekran severler için yeterli olmadığı da yapılan yorumlar arasında. Samsung S4 5 inç, Note 3 ise 5.7 inç ekran genişliğine sahip.

iphone 6 yazısına devam et

Casper Via V4

Ünlü bilgisayar firmalarından Casper akıllı telefon pazarına Casper Via V4 adlı telefonuyla bomba gibi bir giriş yaptı. telefon şık görünümü özellikleri ve fiyatıyla ön plana çıkıyor. İşte Casper Via V4 özellikleri ve detayları ve fiyatı..

Casper Via V4 fiyat performans olarak gözdolduran bir ürün olarak ön plana çıkıyor. Yeni nesil 4 çekirdek turbo işlemci
4.7″ parlak HD ekran ile gelen telefonda 13 MP arka, 2 MP ön kamera, 16 GB Hafıza ile 1800mAh değiştirilebilir pil bulunuyor..

Telefonun göze çarpan özellikleri arasında; Casper Via V4 yazısına devam et

Harf: Esad’ı yönetimden uzaklaştırmalıyız

Harf: Esad'ı yönetimden uzaklaştırmalıyız

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Marie Harf, Suriye yönetiminin savaş suçu işlediğini öne süren ve İngiliz The Guardian gazetesinde de yayınlanan işkence raporu ile işkence fotoğraflarının, Beşar Esad’ın yönetimden el çektirilmesi için yeni ve başka bir neden olduğunu söyledi. Harf: Esad’ı yönetimden uzaklaştırmalıyız yazısına devam et