redsn0w 0.9.6rc15 kullanarak IOS 4.3.3’ü iPhone, iPad, iPod touch jailbreak yapmak (Untethered )

Bu yazımızda Jailbreak ile ilgili gerekli bilgileri vermiştik. Şimdi Ipad 1’i Jailbreak yapalım. Anlattıklarımın tümünü denedim ve başarılı oldum. Siz başlamadan önce mutlaka yedek almayı unutmayın. Ve tüm sorumluluğun size ait olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

Öncelikle Bu yazımızın sonunda anlattığımız şekli ile indirdiğimiz orjinal Ios 4.3.3’u cihazımıza yükleyelim. Kurulum bittikten sonra indirdiğimiz redsn0w programını sağ tıklayıp Yönetici olarak çalıştır’ı seçelim. Gelen ekran da bizden Ipws’i seçmemizi isteyecek bize uuygun olan Ipws’e dosyasını seçip Next tuşuna tıklayalım.


Next Tuşuna basıp bir sonraki adıma geçelim şimdi. Burada ilk defa Jailbreak yaptığımız bir cihaz için ilk seçenek olan Install Cydia seçeceğiz. Eğer daha önce Jailbreak yapıp cihazımızı kapattık ise o cihazı açmak için Just Boot Tethered right Now seçeneğini seçmemiz lazım. bize uygun olan seçeneği seçip Next Tuşuna basalım.

Şimdi Bu adımı geçmeden önce Cihazını kapattığınızdan emin olun ve Next tuşuna basınız.

Bu adımda cihazımızı DFU moda almamız lazım. 3 Saniye boyunca Power tuşuna basmanızı isteyecek. Power (Yukarıda ki açma-kapama tuşu) + Home (Aşağıda şarj giriş yerinin hemen üstünde yer alan hafif çukur olan tuş) tuşuna 10 saniye basılı tutmanızı isteyecek. Daha sonra parmağınızı Power tuşundan çekip sadece Home tuşuna 30 saniye boyunca basılı tutmanızı isteyecek. Bu adımı geçtikten sonra kurulum aşamasına direk geçecek. Kurulum aşamasın da dosyalar sizin Cihazınıza kopyalanacak ve cihazınız da yazılar geçecek. Bu yaklaşık olarak 5 dakika kadar sürecek ve artık Ipad/Ipod/Iphone cihazınız kullanıma hazır.

hayırlı olsun.