Redsn0w 0.9.8 ile Ios 5’i Iphone & Ipad & Ipod de Jailbreak yapmak

Ios 5 Beta 1 Developer versiyonu yayınlanması üzerinden hafta bile geçmeden Dev Team tarafından Jailbreak yapıldı. Yapmanız gerekenler ise Ios 5 indirip yüklemek ve Redsn0w ile Jailbreak yapmak. Eğer Developer hesabınız yok ise nasıl yükleyeceğinizi buradan bulabilirsiniz.

Redsn0w ile nasıl Jailbreak yapılacağınıı buradan görebilirsiniz.
Redsn0w 0.9.8’i Buradan indirebilirsiniz

İndirdiğiniz Redsn0w Mac versiyonun üstüne gelip tıklıyoruz. Açılan Zipli dosyanın içinden Redsn0w uygulamasını bulup çalıştırıyoruz.

Açılan uygulamadan Browser tuşuna basıp indirdiğimiz Ios 5 Beta 1’i seçiyoruz.

Bağlı olan Cihaz ile seçtiğiniz Versiyon aynı ise “IPSW successfully identified” yazacak ekran da ve Next tuşu Tıklanabilir duruma gelecek. Next Tuşuna basıp ilerliyoruz

Şimdi Cydia’yı seçip Next Tuşuna basıyoruz.

Şimdi Bağlı olan Cihazı kapatmamızı istiyor. Power Tuşuna basıp bağlı olan cihazı kapattıktan sonra Next tuşuna basmamız gerekiyor. Next Tuşuna bastıktan sonra bizden ilk önce 3 saniye Power (Üstte bulunan açma kapama tuşuna) tuşuna basmamızı isteyecek. Ondan sonra 10 saniye boyunca Power ve Home (Altta bulunan yuvarlak tuş. Ana ekrana gitmek için kullandığımız tuş) Tuşuna basmamızı isteyecek ve Son olarak da 15 saniye Sadece Home tuşuna basmamızı isteyecek.

Finish artık 🙂

Tüm işlemleri doğru yaptıysanız eğer Jailbreak işlemi başladığın da ekran da bazı kodlar görünecektir.