Diyarbakırda Hıristiyan Misyonerler

Son hak din İslamdır. Diğer dinler insanlar ve iblisler tarafından değiştirildiği için kutsallığını yitirmiştir. Allah c.c bu dini kıyamete kadar koruyacağını garantilemiştir.
Hicr Suresi 9. Ayet

اِنَّا نَحْنُ نَزَّلْنَا الذِّكْرَ وَاِنَّا لَهُ لَحَافِظُونَ

İnna nahnu nezzelnez zikra ve inna lehu le hafizûn.

Hiç şüphe yok ki, Kur’ân’ı biz indirdik, elbette onu yine biz koruyacağız.

İslamdan başka bir din niye arıyorsun. Nefsine zor mu geldi.? Yoksa bu dinin derin güzelliğini kavrayamamış gaflete dalmış kavramak istememişsin, Allah kulun nefsine göre kural koymaz. İslam dinini terketmek ne büyük gaflettir. Kardeşler bu gibi misyonerlere karşı uyanık olalım insanları uyaralım.

vesselam

“Diyarbakırda Hıristiyan Misyonerler” üzerine bir yorum

 1. Peki Diğer Dinler. Allah Kur’an da bize Şöyle demektedir :

  اِنَّا اَنْزَلْنَا التَّوْرٰیةَ فٖيهَا هُدًى وَنُورٌ يَحْكُمُ بِهَا النَّبِيُّونَ الَّذٖينَ اَسْلَمُوا لِلَّذٖينَ هَادُوا وَالرَّبَّانِيُّونَ وَلْاَحْبَارُ بِمَا اسْتُحْفِظُوا مِنْ كِتَابِ اللّٰهِ وَكَانُوا عَلَيْهِ شُهَدَاءَ فَلَا تَخْشَوُا النَّاسَ وَاخْشَوْنِ وَلَا تَشْتَرُوا بِاٰيَاتٖى ثَمَنًا قَلٖيلًا وَمَنْ لَمْ يَحْكُمْ بِمَا اَنْزَلَ اللّٰهُ فَاُولٰئِكَ هُمُ الْكَافِرُونَ

  İnna enzelnet tevrate fiha hudev ve nur, yahkumu bihen nebiyyunellezine eslemu lillezine hadu ver rabbaniyyune vel ahbaru bimestuhfizu min kitabillahi ve kanu aleyhi şuheda’, fe la tahşevun nase vahşevni ve la teşteru bi ayati semenen kalila, ve mel lem yahkum bi ma enzelellahu fe ulaike humul kâfirûn.

  Şüphesiz Tevrat’ı biz indirdik. İçinde bir hidayet, bir nur vardır. (Allah’a) teslim olmuş nebiler, onunla yahudilere hüküm verirlerdi. Kendilerini Rabb’e adamış kimseler ile âlimler de öylece hükmederlerdi. Çünkü bunlar Allah’ın kitabını korumakla görevlendirilmişlerdi. Onlar Tevrat’ın hak olduğuna da şahit idiler. Şu hâlde, siz de insanlardan korkmayın, benden korkun ve âyetlerimi az bir karşılığa değişmeyin. Allah’ın indirdiği ile hükmetmeyenler kâfirlerin ta kendileridir.

  Yani Tevrata uyan insanlar içinde kendini Rabbe adamış kimseler ve alimler olduğu müddetçe Tevrat korunacak ve bozulmayacaktır. Bugün Tevrat bozulmuş olduğuna göre Hz Musa’nın ümmeti içinde kendini Rabbe adamış insanlar ve alimler kalmamıştır.

  Buradan anlayacağımız Hz. Muhammed’in ümmetinden öyle insanlar her zaman olacaktır. Bunlar kendilerini Allah’a adamış olacaklar. Hiçbir çıkar beklemeden Allah için Cihat edecekler. Cihat derken savaş değildir burada ki kastım. İnsanları ilme, doğru yolla çağıracaklar ve bunu yaparken de hiçbir çıkar beklemeyecekler.

Yorumlar kapalı.