Yeni iddia Iphone 5 ve 4s beraber piyasa sürülecek

Şimdi tam oldu işte. Gelecek olan yeni Iphone acaba 5 mi yoksa 4s mi olacak diye düşünürken bugün ortaya atılan iddia ikisinin de beraber geleceği yönünde. İddia’nın sahibi Deutsche Bank analisti Chris Whitmore.

Whitmore iddiasında şöyle diyor.

Bu yıl ekim ayında beklediğimiz Iphone 5 biraz gecikmeli olarak bizlere ulaşacak. Fakat iki ürün olarak. İphone 4s ve Iphone 5. İlk ürün olan Iphone 4s daha minimal farklar ile piyasaya sürülecek ve hedef kitlesi alım gücü daha düşük olan müşterilere hitap edecek.

Iphone 5 ise daha fazla fark ile piyasaya sürülecek, A5 chip gibi, 8 Mega piksel kamera gibi ve şuan ki kullanıcılara hitap edecek.

Bu iddianın sebebi ise Nokia ve Rim’in atakları olarak değerlendiriliyor.

Bu iddialara daha çok gelecektir. Ve ben yazma sizde okumaya daha çok devam edeceğiz gibi. Bu son gelen iddia ise benim en çok tuttuğum iddia. Bence de Apple bu yönde bir politika izlemeye başlayacaktır. Çoktandır küçük bir Iphonedan söz ediliyor idi. Sanırım beklenilen zaman şimdidir.

“Yeni iddia Iphone 5 ve 4s beraber piyasa sürülecek” üzerine 2 düşünce

 1. Melankoliklik yapmış olurmuyum bilmiyorum ama ben bu sene iphone 4s yada 5 beklemiyorum. Kendimce sebebim ise iphone4 çıktıktan sonra bir süre anten problemleri yaşadı. üzerine de beyaz iphone4 geliştirmesi uzun sürdü. Bu arada ipad2 çıkarıldı. Derken yetişmedi.

  Apple Steve Jobs ile beraber iphone serilerinde innovatif ürünler çıkardı. öylesine yada diğer rakiplerine cevap vermek için bir cihaz çıkaracağını sanmıyorum. Jobs her ne kadar şirketin tam içinde olmasa da şu an buna izin vermez.

  Bence Bu haberi ortaya atan Deutsche Bank analisti Chris Whitmore Apple ‘ın pazarlama stratejisi üzerine hareket ediyor. En iyi yaptıkları şey hatta innovatif ürünlerden bile daha iyi yaptıkları şey beklenti pazarlaması 🙂

 2. Aynı fikirdeyiz.

  Apple pazarlama yapmıyor artık. Bıraktı biz kullanıcılar ondan daha iyi yapıyoruz. Her şey’i kullanıcılar belirliyor. Alıyor satıyor. ürün geliştiriyor…

  İnnovasyon dediğin şey yeni ürün geliştirme gibi algılansa da, Apple bunu yeni pazarlama olarak kullanıyor.

  AveA daha yeni kampanya yaptı. Turkcell Dünyanın Iphone kampanyalı sattı henüz…

  Bir ürün gelecek ama gelen ürün de çok minimal farklar ile gelecek. Ben Iphone 4s bekliyorum. Iphone 5 ve Ipad III ise gelecek yıl

Yorumlar kapalı.