Quran Majeed Iphone & Ipod & Ipad için Kuran’i kerim uygulaması

Fatih Arkadaşım sayesinde kullanmaya başladığım bir program. Şimdiye kadar kullandığım en güzel programlar arasında ki yerini sağlamlaştırdı. Daha önceden de size tanıtımını Hasenat programı var idi. Yeri gelmişken bir daha hatırlatmasını yapıp bu programımızın tanıtımına geçelim.

Tüm cihazlar da farklı versiyonları mevcut. Versiyonlarda ki fark ise Okuyan imamın ses dosyalarının program ile beraber gelmesi. Ben Sudays ses dosyalarının bulunduğu hazır uygulamayı satın aldım. İstediğiniz de diğer İmamların da ses dosyalarını program içinde indirmeniz mümkün. Benim en çok beğendiğim iki imamdır diğeri ise Maher Al Muqaily.

Program ses dosyası çalarken aynı zamanda takip etme özelliği olduğundan dolayı sizde okuyabilir veya Mealini takip edebilirsiniz.

Arama yaptığınız da karşınıza gelecek olan seçenekler herhangi birini seçip satın alabilirsiniz. Dosya boyutları yaklaşık olarak 650 MB civarındadır.

Kurulum bittikten sonra programı ilk açtığınız da karşınıza gelen ekran da Türkçe Meal seçili değildir. Ayarlar kısmında bunu daha sonra yapacağız. İlk gelen ekran aşağıda ki ekran gibidir.

Burada üst solda ki düğme ile Cüzlere, Ortada ki ile ayarlara ve en sağda ki ile de Ayetlere ulaşabilirsiniz. Cüz ve Ayetler sayfasına girdiğinizde gelen ekranda hangisine tıklarsanız o Cüz/Ayete gidersiniz.

Ayarlar kısmına girdiğiniz de üst kısımda program ile ilgili ayarlar, orta kısımda Okuyan imam ile ilgili ayarlar ve en alt kısım da ise Meal ile ilgili ayarları yapabilirsiniz. Ses dosyalarını kullanabileceğiniz 10 tane imam var. Bunlardan istediklerinizi indirip kullanabilirsiniz. İndirmek istediğiniz İmamın ismi üzerine tıkladığınız da indirme sayfası açılacak ve İndir demeniz ile beraber indirmeye başlayacaktır. İndirme işlemi sırasında programı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Bir Ayeti dinlerken, başka bir İmamdan da dinlemek isterseniz ayarlar kısmına girip dinlemek istediğiniz ve önceden yüklü olan İmamın ismi üzerine tıklamanız yeterlidir.

En Aşağıda sol tarafta görünen araç çubuğu ile de, Ses’i çalmaya başlayıp ses’i kapatmaya yarayan birinci düğmeniz.

Ayetleri daha sonradan tekrardan okumak için içi boş olan yıldıza, Kayıt ettiğiniz ayetleri görmek için İçi dolu olan yıldıza, Ayet veya sure aramak için ise Kitap şeklinde ki simgeye tıklıyoruz. en sonda ki “i” ise bilgi içeren bir sayfa açmakta.

Eklemek istediğiniz Ayetleri isimlendirebilirsiniz.

Ayetleri daha sonradan tekrardan okuyabilirsiniz.

İstediğiniz ayet veya Sureye buradan rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Ramazan ayı geldi ve bildiğiniz gibi Ramazan ayında Kur’an okumak Sünnettir. Okuduğunuz Kur’an da, Ettiğiniz dualarda Ümmeti Muhammed olarak bizleri de unutmamanız dileği ile. Ramazan-î Şerifiniz hayırlara vesile olsun.

“Quran Majeed Iphone & Ipod & Ipad için Kuran’i kerim uygulaması” üzerine bir düşünce

Yorumlar kapalı.