Kuran’i Kerim

Ramazan Allah’ın izni ile yarın başlıyor. İlk Teravih namazı ve ilk sahur bu gece başlayacak. Ramazan ayı demek Kur’an ayı demek. Herkesin kendisini biraz daha hesaba çekmesi demek. Biraz oturup düşünmeli ve ben Allah rızası için ne yapıyorum, ne yaptım demeli. Bizim için bir fırsat zamanı.

Ios cihazları için Quran Majeed isimli uygulama ile ilgili yazımı daha önce yazmıştım. Şimdi de Bilgisayar sistemleri için kullanabileceğiniz birkaç adresi sizinle paylaşmak istiyorum.

Kuran.TV
İçerik bakımında oldukça zengin bir sayfa. Video, Ses dosyaları, Meal, Tefsir, Kuran Okuma, Tefsir Dersleri, Harf eğitimi, Tecvid Eğitimi ve Kuran hakkında makaleler bulabileceğiniz dopdolu bir sayfa.

Kuran.gen.tr
Bir sürü dilde Meal bulabileceğiniz çok güzel bir sayfa. Hem meal okurken hemde sureleri dinleme imkanına sahipsiniz.

Cityislam.com Ve QuranExplorer
Kuran’ı dinlerken aynı zamanda Mealinden takip etme imkanınız var. Cityislam, QuranExplorer’a göre daha az özellik taşıyor olmasına rağmen daha çok hafız ses dosyası bulunduruyor.

QuranExplorer ile istediğiniz Cüz, Sure veya Ayeti dinleme imkanına sahipsiniz. Dinlediğiniz bu Cüz/Sure/Ayeti Sosyal ağlarda da paylaşabiliyorsunuz. Ayrıca Hem Arapça harfler ile hemde Mealini aynı anda yazdırabilme imkanına da sahipsiniz.

Quran-e-majeed.com
6 Hafız’a ait hatimleri indirebileceğiniz bir sayfa. Ayrıca Hafızların Video dosyaları da bulunmaktadır.