Sony Tablet S ile karşımızda

Android açık kaynak kodlu bir işletim sistemi olduğu için mid diye tabir ettiğimiz tablet cihazlarin varolabilmesi için optimum faydalı ortam oluşturulmuş oluyor. Üreticiler eminim IOS karşısında çuvallayacaklardı. Böylesi, biz teknoloji severlerin işine gelen bir durum. Her ne kadar Android , IOS ‘u taklit ve takip yolunda gitse de onlarında ürettikleri hoş uygulama ve yöntemler var bunlarda karşılıklı etkileşimle bir sonraki IOS sürümünde bir kolaylık olarak karşımıza çıkabilir.

Bu üreticilerden biri de Sony. Sony Ericsson ile karıştırmayalım o farklı bir marka. Sony genellikle VAIO laptop serileri ile ön plandadır. Tasarım olarakta farklı birşey yapmışlar. Nvidia Tegra2 altyapısı ile Android 3.1 işletim sistemini barındırmakta 32GB Kapasite 9.4″ ekran 1280×800 çözünürlük 5000mAh bir pil barındıran Sony Tablet S ‘te 3G bağlantı bulunmamakta. Türkiye ‘ye ekim başı gelmesi bekleniyor, fiyat: 1200TL civarı.

“Sony Tablet S ile karşımızda” üzerine 3 yorum

  1. Tablet ile ilgili olarak ilk inceleme adında bir video gördüm. Merak ettim acaba nedir diye. Gerçi ne olsa da Ipad’in yayından bile geçemez ama :). İncelemeyi izledim. Sonra yorumları okudum. Yorumlar incelemeden daha güzel olmuş. İncelemede hiçbir şey yoktu zaten.

    Bu tablet güzel olabilir, ama android denilince akla Samsung geliyor ve Samsung kadar başarılı olamaz diye düşünüyorum. Bunları Ipad’i katmadan yazıyorum. Ipad’e rakip henüz çıkmadı 🙂

    1. ipad ‘e rakip çıkabilmesi için kanımca apple ile işletim sistemini kullanma anlaşması yapması gerek. ipad ‘i güçlü kılan donanımı değil. donanım + YAZILIM.

      Bence samsung yada htc telefonlarından birine ios kurulsa makina uçar. cihazların teknik özellikleri çok iyi ama yazılım IOS platformunu yakalamasını engelliyor.

Yorumlar kapalı.