Iphone 5 & Iphone 4s & Iphone 6 & Ipad III ve Ipod 5G

Bir önceki yazıda Fatih Arkadaşım Iphone 5 ile ilgili bir başka konuya değinmiş ve çıkmama sebebine farklı bir şekilde yaklaşmıştı. Ben bu yazı da Iphone 5 başta olmak üzere Apple firması tarafından üretilecek olan ürünler ile ilgili çıkan dedikodulara biraz toparlamaya çalışacağım. O kadar çok haber var ki. Ne yapacağınızı bilmiyorsunuz. Hatta geçen gün yaptığım bir haber vardı ki, ben bunun Iphone 6 diye dolaştığını gördüm. Orada da özellikle sadece bir fikir olduğunu net olarak belirtmeme rağmen, demek ki çoğu site de/kaynak da lanse edilen bunun Iphone 5/6 olduğu yönünde ki, insanlar üzerinde böyle bir etkisi var.

İlk olarak bu yıl çıkmasını beklediğim iki ürün ile başlamak istiyorum. Bunlardan bir tanesi Yeni nesil Ipod. Bunla ilgili şunu söyleyebilirim ki yeni nesil Ipod tanıtımı 7 Eylül (ABD) de yapılacak. Ipod da bir sıkıntı yok. Her ne kadar çok fazla haber konusu olmasa bile, yine de bunla ilgili de çıkan bir kaç dedikodu var idi.

İkinci olarak Iphone ile ilgili olarak. Dedikoduların ne haddi var ne de hesabı. Bunla ilgili her gün en az 100 tane haber okuyorum :). Iphone ile ilgili benim söyleyeceğim şey aslında çok farklı değil. Bu yıl çıkmasını beklediğim telefon kesinlikle Yeni bir Iphone değil yada şöyle söyleyeyim Iphone 5 değil. Ben bu yıl Iphone 4s’in çok küçük farklılıklar ile geleceğini düşünüyorum. Şuanda kullandığımız telefondan çok fazla farklı olmaz diye tahmin ediyorum.

Üçüncü olarak Iphone 5 ve Ipad III cihazların ise gelecek yıl ki WWDC’de duyurusunun yapılacağını, veya o tarihlere yakın. İkisinin de A6 işlemci ile çıkacağını düşünüyorum.

Dördüncü ve son olarak da şunu söylemek de fayda var. Henüz Iphone 6 ile ilgili bir dedikodu bile çıkmadı 🙂

IBTS Investment Consulting Co., Ltd. tarafında sunulan bir lens raporunu sizinle paylaşmak istiyorum.

Volume of Optical Lenses Used in iPhone, iPad, iPod Touch
Year Quantity
2009 25 million units
2010 96 million units
2011 (estimated) 269 million units
2012 (estimated) 603 million units

Firmanın ön gördüğü 2012 yılında çok büyük bir artışın olacağı yönünde. Ayrıca Largan Precision ve Genius Electronic Optical firmaları Apple için kamera üretimi yapacaklarını duyuran iki firma oldu.

Buda Iphone 5 için tasarlanmış bir kılıf :).

“Iphone 5 & Iphone 4s & Iphone 6 & Ipad III ve Ipod 5G” üzerine 2 yorum

Yorumlar kapalı.