Heniyye: Zafer Bir Gün Mutlaka Bizim Olacak

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye, Mahmud Abbas’ın Filistin Devleti kurma girişimine Cuma hutbesinden sert mesajlar verdi.

Heniyye’ nin Cuma namazı hutbesinde verdiği mesajın ana başlıkları şöyle:

Filistin Devleti’nin tanınması ayaklarıyla Filistin halkının tarihi haklarından vazgeçilmesinin karşısındayız. Siyonist devletle ne şartlarda olursa olsun barış imzalamak niyetinde değiliz. Gazze hükümeti ve Hamas olarak, Filistin Devleti’ne tabi ki karşı değiliz. Ama bunun için Filistin toprağından bir karış bile taviz vermenin karşısındayız.

İşgal altında olmayan toprakların İsrail’i tanımadan ve zerresinden dahi taviz vermeden tanınmasını destekliyoruz. Bizim vakıf toprakları olan bu topraklardan vazgeçilmesi, zaten mümkün değildir.

Devlet siyasette yalnız hareket etmek, diğer Filistinlilerle istişare etmemek, ulusal bir program çerçevesinde olmaksızın kararlar almak, İsrail’in varlığını Filistin topraklarının %78’i üzerinde tanımak, mülteciler hakkında adil olmayan bir karara teslim olmak bizi çıkmaza sürükleyecektir.

Filistinliler devletlerini kurmak için savaşmakta ve direnmektedirler. Biz devletimize direnişle sahip olabiliriz. Yoksa savaş suçlusu Blair ve Obama gibi Filistin düşmanı dünya güçlerine el açıp yalvarmakla değil!

Filistin Yönetimi müzakerelere yeniden başlamak için yerleşim birimlerinin yaptırılmasının durdurulmasını şart koşuyor. İşgal güçleri ise buna yerleşim birimlerini çoğaltmakla, saldırı ile cevap verdi. İstişareden uzak ve halkın seçtiklerinin tasfiye edildiği her atılım eksiktir.

İşgal yönetiminin koştuğu İsrail’i tanıma şartı dönüş hakkından vaz geçmeyi gerektirmekte ve bir buçuk milyon Filistinlinin 1948’de işgal edilen topraklardan çıkarılacağı anlamına gelmektedir.

Biz devlet için askeri, siyasi, ekonomik, sosyal bir savaşın içerisindeyiz. Ve insanın şerefini temsil eden devleti tekrar geri almak için direnmekteyiz. Biz topraklarımıza sıkı sıkı sarılalım ve kenetlenelim.

Cihadımızı sürdürdüğümüz takdirde bugün ya da yarın devlet kendiliğinden gelecektir. Bugün olmazsa yarın bir gün mutlaka zafer bizim olacaktır. Bu zaferin yakın olduğunu hissediyorum. Ümmetin kölelelik ve esirlikten kurtulması bizi özgür Filistin’e her gün biraz daha yaklaştırıyor.

isra haber

“Heniyye: Zafer Bir Gün Mutlaka Bizim Olacak” üzerine bir yorum

  1. Şanlı Osmanlı Devleti yıkıldıktan sonra islam ülkeleri bir bir dağılmaya ve başkalarının rejimi altına girmeye başladılar.Gelişen teknoloji ve insanların ne için yaratıldıklarını unutmaları sebebiyle iman tehlikeye girmiş birlik ve beraberlik bitmiştir müslüman devletler için.Küfür ne kadar güçlü olursa olsun teknolojisi ne kadar kuvvetli olursa olsun öncelikle müslümanlar birlik ve beraberliği sürdürmelidirler.birlik olmalıdırlar ki onlara karşı savaşma güçleri olsun.Biz bu haldeyken kimse kusura bakmasın ne bi karış toprak alabiliriz ne de bir insanı kazanabiliriz…Allah c.c Kur’an-ın hakikatlerini yaşamayı Sünneti seniyeye sımsıkı sarılmayı nasip etsin tüm müslümanlara..
    vesselam

Yorumlar kapalı.