Yeni Komedi : Iphone 4s’in pil ömrü çok az

Kaç kişilik komedi bilmiyorum ama ben ilk okuduğumda Tek Kişilik Komedi kadar güldüm. Çoğu saygın kurulaş bile (Gerçi Teknoloji olarak değiller ama 🙂 ) bunu haber yapmışlar. Kimi Ios 5’de hata diyor, kimi yok GPS diyor diyor da diyor. Lakin hiç birinin aklına şu soru gelmedi mi ki ; A5 :). Ios 5 için ben ilk günden beri diyordum Pil ömrü için katil diye. Ios 5 de muhakkak hatalar var. Çünkü Beta 6 idi yanlış hatırlamıyorsam, hariç hepsinde Pil kullanımı çok kötü idi. Onun dışında ise kullanılan A5 her ne kadar 800 ile çalıştırılsa bile yine de Iphone 4’e göre %20 oranında fazla pil ömrü gitmesi bence normal.

Haberlerde test ortamlarının nasıl olduğuna ben pek rastlamadım. Henüz kullanma imkanına sahip olmadığım için bir yorum yapmak çok yerinde değil. Sadece konu ile ilgili olarak bir kaç dip not paylaşmak istiyorum.

  1. Ipad II Ios 4.3.3 Jailbreak yaptıktan sonra bile neredeyse bir hafta kullanırken, Ios 5 ile maksimum 3 gün kullanabiliyorum.  Sizde biliyorsunuz ki Jailbreak yapılmış bir Cihaz daha az ömür demek. Çünkü her şeyi bedava yükleyip deneme fırsatın var. Hiç kullanmayacağın programları bile indirip deniyor insan.
  2. Ios 5 ile beraber gelen özelliklerden dolayı zaten pil kullanımı artırıp, ömrünü azaltacağı gün gibi ortada. Sadece Anımsatıcı’yı tek kullanıyor olmanız bile bunun için yeterli bir neden. Bunun sürekli GPS ile iletişim de olan uygulamalar mevcut. Hava durumunu ele alalım. İlk betalar da GPS ile o anki konumunuzu gösterirken, Şuanda kullandığımız versiyonda ise eski standart halini görüyoruz.
  3. Apple firması yapamadıklarını yapmış gibi göstermek için Son betaları yayınlamadı. Çünkü beta sayısı 10 oluyordu ve Apple da bu bir ilk idi. Her defasında baktığımız da yapılan bir yenilik yok diye bir gösteriliyordu ama arka taraf da acaba neler neler değişiyordu.
  4. Ios 5 ile Iphone 4s mu daha uyumlu yoksa 4 mü diye aklınıza bir soru geliyor ise, cevabı da kesinlikle sizdedir. Siz olsanız hangisine göre uyarlardınız…