iPhone’nun olmazsa olmazları!

-Bildiğiniz gibi iPhone ilginç ve bir okadarda sosyal yaşantıya kolaylık sağlayan uygulamalar yelpazesine sahip bir cihazdır. 2008’de açılan Appstore’da 500.000’i aşkın ücretli/ücretsiz ve milyarlarca defa download edilmiş uygulamalar mevcut. ama içlerinden bazı uygulamalar varki olmazsa olmazları denilebilir. kendi cihazımda sık kullandığım ve faydalı olduğunu düşündüğüm bir kaç uygulamayı sizlerle de paylaşmak istedim.

1-Viber

Viber; sosyal bir ağ olmakla birlikte (iPhone veya Android cihaz kullanan), 3G mobil internet ile veya Wİ-Fİ ağları üzerinden yurtiçi ve yurtdışındaki arkadaşlarınızla ”ücretsiz” konuşabileceğiniz ve yazışabileceğiniz bir uygulama. (Appstore’da bu uygulama ücretsiz)

2-WhatsApp

WhatsApp; (iPhone, Android , BlackBerry ve Nokia cihaz kullanan) arkadaşlarınızla, 3G mobil internet ile veya Wİ-Fİ ağları üzerinden ”ücretsiz” sohbet, çoklusohbet, resim, video, ses notu ve bulunduğunuz konum’u paylaşabileceğiniz bir uygulama. (Appstore’da bu uygulama 0.99$ )

3-Find my iPhone (iPhone’u mu bul)

Find my iPhone; bu uygulamayı yüklediğiniz cihaz artık sizin kontrolünüz altında demektir. cihazı olurda bir yerde unutur veya kaybederseniz bu uygulama sayesinde bulabileceksiniz. yapmanız gereken bir iCloud veya MobileMe hesabı edinip cihaza yüklediğiniz bu uygulamada oturum açmak. Ondan sonra bilgisayarınızdan www.me.com yada www.icloud.com sitesini ziyaret edip cihazın bulunduğu konum’u görebilir, cihazı şifre ile kilitleyebilir, cihaza uyarı mesajı gönderebilir ve cihazdaki önemli bilgilerinizi silebilirsiniz.
(Appstore’da bu uygulama ücretsiz)

4-Camera+

Camera+; camera plus uygulaması fotoğrafçılığı sevenler için kaçırılmaması gereken kullanımı kolay ve kaliteli bir uygulama. zengin içeriği ve özellikleriyle farklı tonlarda resim çekebilir, düzenleyebilir ve efektler ekleyebilirsiniz. Düzenlediğiniz resimlerinizi direkt facebook ve twitter gibi sosyal ağlardaki hesaplarınıza da kolay bir şekilde yükleyebiliyorsunuz. (AppStore’da bu uygulama 0.99$)

5-Best Flash Light

Best flash light alanında birçok benzeri uygulama olduğuna rağmen kullandığım en iyi ve birden çok özelliğe sahip bir ”el feneri” uygulaması. ses’e ve harekete duyarlı açılıp kapanması kolay ve şık efektlere sahip bir uygulama. (Appstore’da bu uygulama ücretsiz)

6-ContactDel

Bilindiğin gibi Aplle iPhone cihazlarında rehberinizdeki kişileri tüm’den veya birden çok kişiyi aynı anda silmenize olanak tanımıyor. Ama uygulama geliştiricileri bu problemi düşünmüş ve güzel bir çalışma ortaya koymuşlar. ContactDel uygulaması bu sorunlara çözüm olacak türden. rehberinizdeki kişileri ister işaretleyip, ister tümünü tek kalemde silebilirsiniz. (Applestore’da bu uygulama 1.99$)