Şehir Efsanesinden daha fazla konuşulan 4s.

Iphone 4s çıktığı günden beri kimseyi memnun edemedi sanırım. Hergün yeni bir haber var zavallı hakkında. Hani ölü doğdu diye bir tabir vardır ya. 4s ölü doğmadı ama katiller henüz küvezdeyken saldırmaya başlamıştılar. bu saldırılar devam ediyor. İlk başlar da Pil sorunu dediler. Pil sorunu ile ilgili olarak Apple tarafından ios 5.0.1 yayınlandı. Lakin bu yeni versiyon da Iphone 4s için ne getirdi bilmiyorum ama, eski cihazlar için sorun getirdi. Zaten bu yüzdendir ki hemen ios 5.0.2 konuşulmaya başlanıldı bile. Pil sorunu dediler ben normal dedim. Ipad bile A5 ve Ios 5 ile iki gün zor dayanırken sen aynı şeyi Iphone 4s ile mi yapmayı düşünüyordun. Pil sorunu kullandığım bütün cihazlarda olan bir sorun maalesef. Iphone 3gs, Iphone 4, Ipad I ve II, Samsung Galaxy S ve S II, Nokia’nın sayamayacağım kadar uzun olan telefon listesi. Saymak ile bitmez bu liste. Pil hatalı diye birşey yok bence. Sistemler geliştikçe, daha çok uygulama çalışacak ve doğal olarak da bu arka plan da çalışan uygulamalar daha çok pil tüketecekler.

3G örneğin Tam bir pil düşmanı. Kapatıp farkı görün. 3G ile bir gün bile dayanmayan cihazınız 2 gün kullanacaksınız. Normal kullanmaya devam edin. Test etmek serbest :). Şimdi diyeceksiniz ki, Madem 3G kullanmıyoruz neden o zaman gidip o fiyata telefon alıyorum. 3G sadece lazım olduğunda açın. Örneğin iş yerinde yada evde Wi-Fi vardır muhakkak. O zaman 3G’nin açık kalmasına gerek yok. Onu kapatın ve öyle kullanın. Dışarıda bir işiniz var olduğu zaman açın. Ben böyle yapıyorum. Pilin bitmesi süresi 1 günden 2 – 3 gün oldu. Onun dışında Titreşim’i kapatabilirsiniz misal. Çok arama alan birisinde buda işe yarar bir durumdur.

Iphone 4s ile ilgili olarak son dedikodular ise hoparlör ile konuşurken sesin yankılanması veya cızırtılı gelmesi şeklinde. Henüz daha kullanmadığım için bir yorum yapamıyorum ama şuanda kullandığım Iphone 4 de bazen böyle sorunlar olabiliyor. Bence buda çok normal birşey ve yazılımsal olduğunu düşünüyorum. Bu sorun Isınma sorunu ile aynı. Donanım olarak çok güzel olmasına karşın yazılım da son zamanlarda yapılan yanlışlıklar bariz şekilde görülmekte.

Ios 5 ile yapılan en büyük hata zamanından önce çıkarılması idi. Bunun sebebi de şüphesiz ki Iphone 4s idi. Hazır olan bir telefon vardı ve bu telefonun son sürüm ile beraber piyasaya sürülmesi gerekiyor idi. Bu yüzden Apple firması Ios 5’i zamanından önce yayınladı.