ios 5.1 yenilik getirmedi ama çok fazla ipucu getirdi

ios 5.1 beta versiyon ile beraber gelen hiçbir yenilik yok. En azından sürüm notunda hiçbir bilgi yok. Bu sebeple ilk saatlerde ne için yayınlandığını pek anlamasam da daha sonra içinde ki gizli hazineler yavaş yavaş çıkmaya başladı. Bu yeni versiyonda 4 tane yeni üründen söz edilmekte. Daha önce Itunes da bulunan ve 4 inç ekrana sahip olması beklenilen iphone 5, ipad III ATv 3g ve bilinmeyen yeni bir ürün bu kod parçacıklarından göze takılanlar.Bu resimde gördüğünüz gibi hem Yeni Iphone hem de Yeni Ipad kodları geçmekte. Bu kod parçasına dayanarak rahatlıkla söyleyebilirim ki Iphone 5 WWDC 2012’de tanıtılacak. Ipad III için ise 2 tarih var aslında. O iki tarih hem Ipad 3 hemde Atv 3g için geçerli ama Atv hazirandan önce piyasada olur bence. Şuan için kesin birşey söylemek çok zor ama tahminimce Atv 2012 Mart ayında (en geç) raflarda yer alacaktır. Ipad III ise Mart veya Haziran ayı diyorum. Mart ayı çok fazla konuşuluyor lakin A6 çip’in Mart ayında hazır olmama ihtimali yüksek.

Burada gördüğünüz gibi Ipad 2.4 diye bir versiyon var. Bunun için 9to5mac.com Sprint için üretilen model yorumu yapmış.


Burada ise Atv ile beraber yeni bir cihaz daha geçmekte. bu cihaz’a ait kodlar daha önceki sürümlerin hiçbir tanesinde yok idi. Benim şahsi fikrim ise bu yeni cihazın Atv’nin gerçek televizyon versiyonunun olması yönünde.


Evet sanırım Apple Televizyon böyle birşey olur.

Sonuç olarak şunu çok rahatlıkla söyleyebilirim ki, gelecek yıl Temmuz ayında Iphone, Ipad ve Atv şuanda kullandıklarımızdan farklı olacak. Iphone için en öne çıkan görsellerden bir tanesini sizinle paylaşacağım.