Nokia Avustralya’ya çıkarma yapıyor

Nokia’yı akıllı telefon pazarında birden popüler hale getiren Windows Phone 7’li telefonlar Lumia ailesi, hem iyi yorumlara hem de iyi satış rakamlarına sahip olsa da satıldığı ülkelerin azlığı bakımından şu an için büyük oynayamıyor. Analistlerin de 2012 yılında milyonlarca satmasını beklediği Lumia ailesi pazarına bir ülke, hatta kıta ekliyor.

Avustralya kaynakları, ülkede merakla beklenen Nokia Lumia’ların Avustralya sınırları içerisinde Mart ayında resmi olarak satışa çıkacağını belirtti. İlk aşamada Nokia Lumia 710 ve Lumia 800’ün satılacağı açıklandı. Nokia Avustralya’nın Müdürü Chris Carr da Lumia 800’ün birkaç farklı operatör ile kontratlı satılacağını söyledi.

Ülkemizde de merakla beklenen Nokia Lumia’lar için henüz resmi bir tarih yok. Fakat Microsoft’un ilk büyük güncellemede birçok yeni dil desteği vereceği biliniyor. Bu diller arasında Türkçe de var ve Türkçe dile kavuşan Lumia’lar ülkemizde satılmaya hak kazanacak. Nokia Türkiye de satışa başlamak için bu güncellemeyi bekliyor. Nokia Lumia 800’ün yaza kadar ülkemizde satışa çıkması bekleniyor.

İHA