Yalanınızı Yesinler

Hızlı trenle Eskişehir’den Ankara’ya gelirken seyahat esnasında Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu ve diğer Baro yöneticilerinin sözlü saldırısına uğrayan Zahide Ceylan’ın fiili saldırıdan tren görevlisinin araya girmesiyle güçlükle kurtulduğu ortaya çıktı.

ÜZERİME YÜRÜDÜ

Yeni Şafak gazetesinden İlhan Toprak’ın haberine göre; Feyzioğlu’nun trende cep telefonuylayüksek sesle konuşmasından duyduğu rahatsızlığı dile getiren Ceylan yaşadıklarını anlattı. Telefonda İngilizce olarak, ‘Durum çok kötü, polis herkese ateş ediyor’ şeklinde konuşan Feyzioğlu’nu uyardıktan sonra yanındakilerin kendisine hakaretle de yetinmeyerek üzerine yürümeye kalktıklarını belirten Ceylan saldırıdan tren görevlisinin araya girmesiyle kurtulduğunu ifade etti. Ceylan ‘Trenden derhal inmemi, görevliler tarafından indirilmemi istediler’ ifadesini kullandı.

3 KİŞİ BİRDEN

Ceylan ‘Trenden inmeye zorlamaları ve hakaretlerine dayanamayan tanımadığım bir yolcunun ‘Siz ne yapıyorsunuz? Utanmıyor musunuz 3 adam tek başına bir bayana saldırmaya?’ şeklindeki uyarısı bile köşe yazarları tarafından komplonun bir parçası olarak değerlendirilmiştir.’ dedi.

Polisi hedef gösteriyordu

Ceylan, kendisinin komplo kurduğunu iddia eden yazarlara cevap verdi. Ceylan şunları kaydetti: ‘Ben de bu koşullar altında savunma refleksiyle, ‘Trenden ben niye inecekmişim. Bu ülkeden ve devletten şikayetçi olan sizsiniz. O zaman devletin yaptığı trenden siz inin. Bu ülkede polis herkese ateş açıp öldürmüyor, yalan söylüyorsunuz’ biçiminde karşılık verdim.’

Madde madde yalanladı

– Zahide Ceylan TBB’nin ve medyada çıkan bazı haberlerin yanlışlığını şöyle sıraladı:

– TBB basın açıklamasındaki ve bazı haberlerdeki iddialar doğru değildir. Benim 3-5 koltuk atlamam söz konusu değildir.

– Kompartımanın büyük bir bölümü de boş değil, neredeyse tamamı doluydu.

– Hızlı trenden bahsederken de, ‘bizim yaptığımız hızlı tren’ ifadesini asla kullanmadım.

– Bazı basında olaydan bir ay sonra savcılığa suç duyurusunda bulunduğum iddiası da doğru değildir. Tarafıma yapılan hakaret ve saldırılarla ilgili aynı gün suç duyurusunda bulunulmuştur.