İslam ile tanışmak.

“HAYATIMDA HİÇ YAŞAMADIĞIM BİR DUYGU”

“Yıllar önce bir turneye gidiyoruz. Sabaha karşı otobüste uyuyorum. İçimden bir sıcak su aktı. Uyandım nerede olduğumuzu sordum. Konya’da olduğumuzu söylediler. Hayatımda böyle bir duyguyu hiç yaşamamıştım. Ne olduysa ondan sonra oldu. Sonra ben bu rüyanın peşine düştüm. Mevlana’nın ne olduğunu ve ne hizmette bulunduğunu araştırmaya itti bu rüya beni. Okuyorum ama daha yolun başındayım.”

Hollanda’da 100 bin Kur’an dağıtılacak
Ülke genelinde iki haftalık süre zarfında binlerce Kur’an-ı Kerim dağıtan Müslümanlar, yıl içinde bu sayının 100 bine ulaşmasını hedefliyor. Kampanyaya öncülük eden, sonradan İslamiyet’i seçenlerin kurduğu Müslümanlığı Keşfet adlı derneğin başkanı Jacob van der Blom, gösterilen yoğun ilginin kendilerini şaşırttığını söyledi. İlk iki nüshasını Hollanda Kral ve Kraliçesi’ne ulaştırdıkları Kur’an-ı Kerim’den bir tane de aşırı sağcı politikacı Geert Wilders’a göndereceklerini açıklayan Blom, Hollanda’nın dört bir tarafından hatta Belçika’dan bile talep aldıklarının altını çizerek, kendilerinden Kur’an-ı Kerim isteyenlerin yüzde 80’inin gayri Müslimlerden oluştuğunu vurguladı.

Hollanda’da İslam Okulu coşkusu
Hollanda’da İslam Okulları’nın 25. kuruluş yılı çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Ülkedeki sayıları 40’tan fazla olan İslam Okulları’nın müdürlerinden Yusuf Altuntaş ile İsmail Taşpınar, okullarının artık yüksek CİTO puanları aldıklarını, ayrıca iki okulun da “mükemmel” unvanına layık görüldüğünü söylediler.
Hollanda’daki İslam Okulları’nın sorumluluğunu üstlenen SIMON ve ISBO müdürleri İsmail Taşpınar ile Yusuf Altuntaş, İslam Okulları’nın 25. kuruluş yıldönümünü birlikte kutladılar. Aynı zamanda Din Eğitimcisi Siebren Miedema için de bir veda töreni niteliğinde olan kutlamada konuşan İslam Okulları Üst Örgütü (ISBO) Müdürü Yusuf Altuntaş, Hollanda’daki İslam Okulları’na yönelik tüm olumsuz ilgiye rağmen, şu an için mucizevi bir noktaya geldiklerini kaydetti.

NEYDİ NE OLDU

Hollanda’da İslami Eğitim’in 25 yıllık tarihini ‘dinamik’ olarak nitelendiren Altuntaş, iyi ve kötü haberlerin hızla birbirlerini takip ettiği başarılı bir dönem olduğunu belirtti ve kendisinin 2008 yılında ISBO’da göreve geldiğinde birçok şeyi değiştirmek zorunda kaldığını anlattı. Altuntaş, okul müfettişlerinin İslam Okulları hakkında imha edici raporlar verdiklerini, okul yönetimlerinin en az yarısının karma karışık olduğunu ve dört yıl önce okulların dörtte birinin ‘zayıf’, bazı okulların ise ‘çok zayıf’ olarak değerlendirilmiş olduklarını hatırlattı.

Üstad ne demişti : ” AVRUPA HAMİLE