keMAL derviş yine sahne aldı…

2001 krizi sonrasında Türkiye’ye atanan ve ardından 40 milyar doların Türkiye‘den uçmasını sağlayan Kemal Derviş, dün 28 Şubat‘ın destekçisi bir gazetenin manşetine çıktı. Derviş, “Türkiye’de kriz yok ama büyük güven kaybı var” diyen Derviş‘in, son 1 yıl içinde Türkiye’ye övmesi kafaları karıştırdı.

TÜRK DÜŞMANLARI
Sosyal medyada büyük tepkiler alan Derviş‘e, “Aralık 2013’te Türk ekonomisi çok iyiydi. 2 ayda tüm rakamlar başarıyı belgelerken, neden değiştin?” sorusu soruldu. CHP’nin ABD’deki organizasyonlarının da baş mimarı olar ve Türk düşmanlarıyla oturup kalkmaktan büyük mutluluk duyan Derviş‘in, Ekonomi Bakanı olduğu dönemlerde ortadan kaybolduğu ’12 gün’ de sosyal medyanın gündemindeydi.

12 GÜN KAYBOLDU
Başbakan Ecevit‘e bile haber vermeden 12 gün kayıplara karışan Derviş‘in kimlerle ne planlar yaptığı hala gizli. Türk ekonomisinin zor durumda olduğunu göstermek için malum gazeteye röportaj veren Derviş‘in sahne alması, çok önemli gelişmelerin de habercisi olarak yorumlandı.

KILIÇDAROĞLU’NUN DANIŞMANI
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Birçok kez aradığı Kemal Derviş’ten, “Ekonomiyle ilgili bazı bilgiler “aldığını söylemişti.

TAKVİM