Cydia Yeni Repo (Uygulama Deposu) eklemek

cihazımızı Jailbreak yaptıktan sonra Cydia ile program ekleyip kaldırmaya başlayabilir. Cydia ile yüklediğimiz programlar bizim Cihazın özelliklerini daha verimli bir şekilde kullanmamızı sağlamaktadır. Cydia ilk açtığınızda standart gelen 6 tane (Sayısını yanlış hatırlıyor olabilirim 🙂 ) repo vardır. bundan sonra siz istediğiniz herhangi bir reponun adresini ekleyerek orada ki programlardan yararlanmaya başlayabilirsiniz. Cydia açtığınız da güncellemeler ve yeni uygulamalar var ise önce onları kontrol edecektir. Bu sizin internet hızınıza bağlı olarak birkaç dakika sürmektedir. Bu işlem bittikten sonra güncellemede yok ise karşınıza aşağıda ki gibi bir ekran gelecektir.Buradan Source kısmına tıklıyoruz önümüze aşağıda ki gibi bir ekran gelecektir.

Burada bizde yüklü olan Repoları görmektesiniz. Sizde yüklü olanlar farklı olabilir. Burada sağ üst köşede Edit tuşuna tıklıyoruz. Edit tuşuna tıkladıktan sonra Sol tarafta ki tuşda Add yazacak (Setting yazan yer). Buraya tıklıyoruz ve eklemek istediğiniz Repo adresini gelen pencereye yazıyoruz.

Not 1 : Eklemek istediğiniz Repo eğer ki cracklı dosyalar içeren bir site ise size aşağıda ki gibi bir uyarı verecektir. Burada Add Anyway tuşuna tıkladığınız da ekleme işlemine devam edecektir.

Girdiğiniz adresi kontrol ettikten sonra dosyaların bilgilerini indirmeye başlayacak. Bu işlem bittikten sonra Return Cydia yazısına tıklıyoruz ama ana ekranımıza dönüyoruz. Buradan sonra ise Sağ üst köşede yazan Done tuşuna tıklıyoruz ve işlemimizi bitiriyoruz.

Bir kaç tane Repo önerisi

cydia.pushfix.info
phajas.xen.prgmr.com/repo
repo.neonkoala.co.uk
apt.modmyi.com
apps.iphoneislam.com
repo.insanelyi.com
sinfuliphonerepo.com